Ad
Białeckie Upały – Z Rajdowego Podwórka

Blog

Białeckie Upały – Z Rajdowego Podwórka

W miniony weekend Stado Ogierów w Białce powróciło do tradycji organizowania  rajdów. Gospodarze zawodów przygotowali  wszystkim uczestnikom bardzo gorące przyjęcia, gdyż w czasie trwania konkursów temperatura w cieniu wahała się od 36 do 37stopni Celsjusza. Informacja ta jest absolutnie pewna, tym bardziej, ze przecież Celsjusz syn Eksterna też w końcu białecki. Zdarzyło mi się raz w Starych Żukowicach jechać przy 34 stopniach, ale 37, gdzie człowiek temperaturą własnego ciała chłodzi atmosferę, to nie w kij dmuchał (jak mawia zaprzyjaźniona pani profesor). Byliśmy ogromnie ciekawi tych zawodów, w końcu miejsce dla rajdów to niemal kultowe: ósme miejsce Jerzego Urbańskiego  na Alaharze w Mistrzostwach Europy, to wciąż najlepszy wynik polskiej pary na arenie międzynarodowej, a o predyspozycjach rajdowych hodowanych tu arabów w rajdowym świecie głośno i coraz głośniej, że przypomnę tylko wynik Emimbora, który zimą tego roku ustanowił na pustyni rekord prędkości na dystansie 100 km. Jechaliśmy do Białki  całym klubem, na pięć koni, z dużymi nadziejami. Rzeczywistość przerosła nawet nasze oczekiwania. Okazało się, że Białka ma świetne, bardzo szybkie trasy. Może ciut twarde (ale tak się dzisiaj jeździ), ze znikomą ilością asfaltu czy kamieni. Naprawdę polecam Białkę,  jako szybką trasę, gdzie jedzie się przyjemnie, długimi prostymi, a koń ma się gdzie rozciągnąć. Warto dodać, że oznakowanie tras było perfekcyjne, dzięki czemu jechało się komfortowo. Konie poza małymi wyjątkami bardzo dobrze poradziły sobie z temperaturą, oczywiście wylaliśmy na nie hektolitry wody. Sportowo też całkiem w porządku. Wyniki konkursów zapewne już niebawem na stronie www.endurance.pl. I cóż, zachowamy z Białki naprawdę ciepłe wspomnienia. Warto tu przyjechać dla magii miejsca, świetnych tras i jeszcze lepszej atmosfery.

Editors of polskiearaby.com are not responsible for the articles published on blogs. The opinions expressed in the texts are the personal views of the authors.

Share this:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Author's last posts:

September 17, 2013

Navigation

Posts calendar

July 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Ad
Ads

Newsletter

Ads
Stigler Stud
Equus Arabians
This website uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.