Reklama

Ogier: Celadon

Celadon, fot. Glenn Jacobs
Celadon, fot. Glenn Jacobs

Celadon

Maść: gniady
Rok urodzenia: 2019
Cena stanówki: kontakt z właścicielem
Ród męski: Saklawi I 1886
Linia żeńska: Bent-El-Arab or.ar. 1880
Pogrom
QR Marc
Pętla
Celita
Lawrence El Gazal
Cella
Error: the field format must contains "%s" or "%1$s".
Celadon to niezwykle obiecujący młody ogier, progresuje z czasem, czego dowodem jest brązowy medal zdobyty podczas na Młodzieżowego Czempionatu w Białce.
Celadon jest potomkiem czołowych białeckich matek stadnych: Celity, doświadczonej i bardzo utytułowanej klaczy pokazowej z niezwykle rzadkiego rodu żeńskiego Bent-El-Arab or.ar., reprezentowanego w Polsce tylko przez konie z Białki. Jest ona córką siostry matki Narodowego Czempiona Polski Ogierów Starszych – ogiera Cefir.

Jednym z najważniejszych filarowych matek w historii Białki była Cudna z linii Bent-El-Arab d.b. Wspaniała producentka, obdarzyła Białkę aż pięcioma córkami, w tym: Celia, Cykata, Cedonia i Cyfra, ta ostatnia, która obecnie przedłużyła dziedzictwo Cudnej i wyrosła na jedną z najlepszych matek w Białce. Cyfra (bezpośrednia prababka Celity) jest matką koni pokazowych Cymry, Cyrusa, Cyrki i Celiny (bezpośrednia babka Celity) – finalistki pierwszej piątki klasy z Młodzieżowego Pokazu w Białce, Bełżycach, Falborku i Czempionatu Polski. CELINA przyniosła swojej rodzinie jeszcze większą chwałę – jest matką wspomnianego CEFIRA, Top 5 Pokazu w Białce, Srebrnego Czempiona Polska-Arabia Festival, Top 5 Czempionatu Polski Juniorów, Srebrnego Czempiona Polska-Arabia Festival w kategorii seniorów i przede wszystkim Czempiona Polski Ogierów Starszych, a także klaczy CELLA (matka Celity) – Wiceczempionki Klaczy Młodszych Jesiennego Pokazu. Po męskiej stronie rodowodu znajduje się POGROM, najwybitniejszy ogier, jaki wyszedł ze stadniny w Janowie Podlaskim w ostatnich latach, jako zdobywca Potrójnej Korony USA: Supreme Champion Scottsdale, Czempion Arabian Breeders World Cupi Narodowy Czempion USA.
Error: the field format must contains "%s" or "%1$s".
Kariera pokazowa:

2020 Pierwsza piątka klasy (ogierki roczne) na Czempionacie Młodzieżowym – Białka (PL)
2020 Najlepsza Piątka Klasy (ogierki roczne) na Czempionacie Narodowym – Janów Podlaski (PL) <BR) 2021 Pierwsza Piątka Klasy (ogierki dwuletnie) na Czempionacie Młodzieżowym – Białka (PL)
2021 Pierwsza Piątka Klasy (ogierki dwuletnie) – Sopot Arabian Horse Show – Sopot (PL) (BR) 2022 Brązowy Czempion Ogierów Młodszych – Białka (PL)
Opis:

Celadon to niezwykle obiecujący młody ogier, progresuje z czasem, czego dowodem jest brązowy medal zdobyty podczas na Młodzieżowego Czempionatu w Białce.
Celadon jest potomkiem czołowych białeckich matek stadnych: Celity, doświadczonej i bardzo utytułowanej klaczy pokazowej z niezwykle rzadkiego rodu żeńskiego Bent-El-Arab or.ar., reprezentowanego w Polsce tylko przez konie z Białki. Jest ona córką siostry matki Narodowego Czempiona Polski Ogierów Starszych - ogiera Cefir.

Jednym z najważniejszych filarowych matek w historii Białki była Cudna z linii Bent-El-Arab d.b. Wspaniała producentka, obdarzyła Białkę aż pięcioma córkami, w tym: Celia, Cykata, Cedonia i Cyfra, ta ostatnia, która obecnie przedłużyła dziedzictwo Cudnej i wyrosła na jedną z najlepszych matek w Białce. Cyfra (bezpośrednia prababka Celity) jest matką koni pokazowych Cymry, Cyrusa, Cyrki i Celiny (bezpośrednia babka Celity) - finalistki pierwszej piątki klasy z Młodzieżowego Pokazu w Białce, Bełżycach, Falborku i Czempionatu Polski. CELINA przyniosła swojej rodzinie jeszcze większą chwałę - jest matką wspomnianego CEFIRA, Top 5 Pokazu w Białce, Srebrnego Czempiona Polska-Arabia Festival, Top 5 Czempionatu Polski Juniorów, Srebrnego Czempiona Polska-Arabia Festival w kategorii seniorów i przede wszystkim Czempiona Polski Ogierów Starszych, a także klaczy CELLA (matka Celity) - Wiceczempionki Klaczy Młodszych Jesiennego Pokazu. Po męskiej stronie rodowodu znajduje się POGROM, najwybitniejszy ogier, jaki wyszedł ze stadniny w Janowie Podlaskim w ostatnich latach, jako zdobywca Potrójnej Korony USA: Supreme Champion Scottsdale, Czempion Arabian Breeders World Cupi Narodowy Czempion USA.
Kariera:

Kariera pokazowa:

2020 Pierwsza piątka klasy (ogierki roczne) na Czempionacie Młodzieżowym - Białka (PL)
2020 Najlepsza Piątka Klasy (ogierki roczne) na Czempionacie Narodowym - Janów Podlaski (PL) <BR) 2021 Pierwsza Piątka Klasy (ogierki dwuletnie) na Czempionacie Młodzieżowym - Białka (PL)
2021 Pierwsza Piątka Klasy (ogierki dwuletnie) - Sopot Arabian Horse Show - Sopot (PL) (BR) 2022 Brązowy Czempion Ogierów Młodszych - Białka (PL)
Hodowca: Stadnina Koni Białka
Właściciel: Stadnina Koni Białka
Telefon: +48 82 577 12 00
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.