Reklama
MŚ w Rajdach Długodystansowych – ostateczne rozwiązanie

Aktualności

MŚ w Rajdach Długodystansowych – ostateczne rozwiązanie

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

W styczniu tego roku podawaliśmy informację o niewyjaśnionej sytuacji co do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata w Rajdach Długodystansowych, których finały odbyły się 27.01.2005.
Pierwsze miejsce zajął wtedy Hachim pod JW. Szejkiem Hazza Bin Sultan Bin Zayed Al Nahyan (Zj.Emiraty Arabskie) , jednak Komitet Organizacyjny imprezy nie zaprosił zwycięzcy do dekoracji po tym, jak w próbie antydopingowej u konia Hachim wykryto Metylprednisolon – przeciwzapalny kortykosteroid wpływający na układ lokomocyjny.
28 kwietnia 2005 Komisja Sądowa FEI wydała werdykt dotyczący przypadku stwierdzenia pozytywnej próby antydopingowej u konia Hachim.
Analizy moczu pobranego od Hachima przeprowadzone przez laboratorium zrzeszone w Centralnym Laboratoium Badań Weterynaryjnych FEI stwierdziły obecność Metylprednisolonu który jest substancją niedozwoloną w rozumieniu Praw FEI.

Analiza potwierdzająca przeprowadzona na prośbę „osoby odpowiedzialnej” została wykonana przez centralne laboratorium zatwierdzone przez FEI – Laboratoire des Courses Hippiques (Francja) 24 marca 2005.
Analiza potwierdziła obecność Metylprednisolonu.
Jednakże „osoba odpowiedzialna” nie została należycie poinformowana o miejscu i terminie wykonania próby potwierdzającej (B) i tym samym nie była w stanie wysłać na miejsce laboranta-świadka, mimo przysługującego jej do tego prawa.

Mimo że Komisja Sądowa stwierdziła obecność dwóch pozytywnych prób jednak zdecydowała że fakt, że „osoba odpowiedzialna” nie miała możliwości wysłania świadka do laboratorium w którym przeprowadzano drugą próbę jest na tyle istotny, że wyniki próby powinny zostać pominięte.
Komisja Sądowa w uzasadnieniu zacytowała szereg stosownych decyzji Sądu Rozjemczego ds. Sportu.

W konsekwencji wyniki Mistrzostw Świata w Rajdach Długodystansowych pozostają niezmienione – tak jak zostały opublikowane na oficjalnej stronie FEI.
Sekretariat FEI upewni się, czy JW. Szejk Hazza Bin Sultan Bin Zayed Al Nahyan otrzyma złoty medal i wszystkie należne nagrody.
Komisja Sądowa nie nakazuje organizowania w tym celu Oficjalnej Ceremonii Dekoracji.

Za oficjalną stroną FEI

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.