Reklama
Sobota w Kielnarowej

Aktualności

Sobota w Kielnarowej

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Trwają wielkie przygotowania w Kielnarowej do przedstawienia głośnych już, styczniowych importów z USA. Przypominamy, że oficjalna prezentacja koni planowana jest na najbliższą sobotę, 3 lutego. Początek – godz. 11. Wtedy to SK Kielnarowa otworzy swoje podwoje dla wszystkich hodowców i miłośników arabów, chcących zobaczyć HF Ontario i MVA Prince Vayu. Tę część imprezy poprowadzi Krzysztof Czarnota, dziennikarz, pisarz i gorący zwolennik kuhailanów. W planie jest też m.in. wykład Longina Błachuta – hodowcy polskich linii użytkowych koni arabskich, współpracownika amerykańskiego magazynu „Arabians Finish Line” – na temat rodu Koheilan Adjuze i jego potomstwa. Po poczęstunku przewidziane jest zwiedzanie stajni w oddziale stadniny w Tarnawce.

Longin Błachut powiedział polskimarabom.com: Oba ogiery, które kupił pan Czesław Witko są bardzo ciekawe. Ontario HF (Monarch AH – HF Orzonna/Pepton) ma bardzo dobrą karierę wyścigową oraz czysto polski rodowód, a MVA Prince Vayu (SGR Vayu – Corzandra/Yas Orzel) to reprezentant występującego w postaci szczątkowej w Polsce rodu Koheilana Adjuze. Poza tym, jest to powrót do naszej hodowli sprawdzonego materiału genetycznego. Sprzedając wiele linii na zewnątrz, nie utrzymując pełnego zakresu rodów czy linii i sublinii żeńskich, pozbawiliśmy się różnorodności, tak cennej dla utrzymania ciągłości i czystości rasy. W związku z tym, że nasze konie są bardzo zinbredowane, powrót tych genów może dać ciekawe rezultaty, tak jak to się stało w przypadku Monogramma, czyli subrodu Baska.
Zapraszamy do Kielnarowej!

Kontakt:
Piotr Bukała – kierownik stadniny
SK Kielnarowa, k. Rzeszowa
tel. kom. 0 507 11 66 23
e-mail: [email protected]
www.kielnarowa.com

zobacz mapkę – link do mapki satelitarnej SK Kielnarowa

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.