Reklama
Rajdowe Mistrzostwa Polski w Warce

Aktualności

Rajdowe Mistrzostwa Polski w Warce

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
logo Warka
logo Warka

Już za kilka dni, w piątek i sobotę (21–22.09), w ośrodku jeździeckim Sielanka k. Warki, odbędą się najważniejsze zawody sezonu w długodystansowych rajdach konnych: Mistrzostwa Polski Seniorów (130 km), Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców (90 km) oraz Mistrzostwa Polski Juniorów (70 km).

Pierwszy raz zdecydowano się na rozegranie Mistrzostw w aż trzech kategoriach wiekowych i na skróconych – w porównaniu do lat poprzednich – dystansach. Dla przykładu, Mistrzostwa Świata czy Europy dla seniorów rozgrywa się na dystansie 160 km, a dla połączonej klasy wiekowej młodzieżowców (18–21 lat) i juniorów (do 18 lat) na dystansie 120 km.

Równolegle z klasyfikacjami mistrzowskimi zostaną rozegrane międzynarodowe zawody na czterech dystansach: 160, 130, 90 i 70 km, do których zgłosili się zawodnicy z Czech, Węgier, Niemiec, Słowacji oraz Finlandii. Oprócz tego, odbędą się dwa konkursy krajowe dla początkujących koni i zawodników na 29 i 59 km.

Po raz pierwszy (a będą to już XVIII MP) Polski Związek Hodowców Koni Arabskich ufundował puchar dla najwyżej sklasyfikowanego w MP Seniorów konia czystej krwi arabskiej polskiej hodowli.

Tytułu broni para Marcin Tobiasz – Ester (Wermut – Eskadra, hod. SK Kurozwęki), która ma na swoim koncie już trzy krążki MP: dwa złote i jeden srebrny.
Kto tym razem zgarnie medale, okaże się już 22 września.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.