Reklama
Babolna za pasem

Aktualności

Babolna za pasem

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Zbliżają się międzynarodowe zawody w konnych rajdach długodystansowych CEI 1*/2*/3* w Babolnej (Węgry). Wybiera się tam grupa zawodników z KJ Champion. W trasę wyjadą 1 maja. Na terenie tej węgierskiej państwowej stadniny koni, wyspecjalizowanej w hodowli koni półkrwi arabskiej Shagya, odbędą się po raz kolejny zawody zaliczane do rankingu CEEC (Central European Endurance Cup). Na tegoroczne zawody zgłosili się z Polski: Beata Dzikowska na Cyrylu (Sinus – Cyrla) – para wystartuje na dystansie 120 km (CEI3*), Kamila Kart na Cercie (Balon – Certoza) – pojedzie tę samą trasę 120 km (CEI3*), oraz Artur Landau na francuskim Cricket Du Pecher (Kesberoy – Diamina du Cayrou) – para pokonywać będzie dystans 80 km (CEI2*).

Jak mówi szefowa ekipy Beata Dzikowska: „Start na Węgrzech ma być zarówno dobrym treningiem, jak również sprawdzianem dla Cyryla i Certa, które wezmą udział już 7 czerwca w poważnych zawodach we francuskim Rambouillet (Amateur Elite GP – CEI ***), na mistrzowskim dystansie 160 km. Zawody są organizowane przez Enduro Cheval i cieszą się wysokim prestiżem w Europie. Poza tym, 27 maja będziemy kibicować naszemu Malikowi Kerrous (Finift Des Meures – Hildegarde Kerwegan), który weźmie udział w zawodach we francuskim, górzystym Uzes na dystansie 90 km, pod swoim obecnym trenerem Stephanem Chazelem”.

Polacy wystartują w zawodach w Babolnej po raz czwarty, w ubiegłym roku Beata Dzikowska na Cyrylu zajęła dobrą, 7. pozycję na dystansie 120 km (w tempie 15.67 km/h), Kamila Kart na Cercie była dwunasta, Tomasz Tura dosiadający Esaula – trzynasty. Na krótszym dystansie (80 km) Ewelina Preis na Ashminie (Fawor – Aktorka) w tempie 16,87 była ósma, a zaraz za nią uplasował się Artur Landau na Hincie (Entyk – Harmata). Na tym samym dystansie, tylko w kategorii juniorów i młodych jeźdźców Ola Ciesielska na Shanokku (Santhos – Sinjah) zajęła ósmą pozycję. Tomasz Tura reprezentował LKJ Solec Bieruń, a pozostali rajdowcy KJ Champion. W ubiegłorocznych zawodach udział wzięło ponad 200 par z wielu krajów europejskich. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już niebawem. O wynikach polskich koni będziemy informować na bieżąco.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.