Reklama
Fireball został w Austrii

Aktualności

Fireball został w Austrii

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Fireball, fot. Tomasz Tarczyński
Fireball, fot. Tomasz Tarczyński

Polskie konie, które pojechały ostatnio do austriackiego Baden koło Wiednia (gdzie niektóre z nich odniosły niemałe sukcesy), wróciły już dawno do stadnin swoich właścicieli. Jednak jeden z nich został w Austrii na dłużej.
Czteroletni Fireball (Magnum Psyche – Flotylka), hod. Stanisława Redestowicza, a własności Tomasza Tarczyńskiego, został wydzierżawiony na rok przez austriacką stadninę Ta Merij Arabians. Fireball, choć tym razem nie startował w rywalizacji w Baden, zaznaczył się tu dwa lata wcześniej, zostając zwycięzcą klasy i wiceczempionem pokazu. Poza tym tytułem, Fireball może się pochwalić II miejscem podczas prestiżowego pokazu klasy A w duńskim Vilhelmsborgu, dwukrotnie trzecim na Wiosennym Czempionacie w Białce oraz miejscem w pierwszej piątce klasy międzynarodowego pokazu klasy A w Wels, gdzie był również niekwestionowanym ulubieńcem publiczności i to właśnie tam spodobał się obecnej dzierżawczyni – Gabriele Hammerer. Jako jeden z nielicznych wyhodowanych w Europie potomków amerykańskiego multiczempiona Magnum Psyche, Fireball idealnie wpasowuje się w koncepcję hodowlaną tej stadniny, hodującej konie głównie o rodowodach polsko-rosyjskich. Fireball zajmie boks ogiera czołowego obok dwóch michałowskich ogierów przebywających już w Ta Merij – Lissara (po Gazal Al Shaqab) i Emfatyka (po Monogramm) i – oprócz klaczy w stadninie dzierżawcy – udostępniany będzie także innym hodowcom austriackim.

Dzierżawa polskich ogierów za granicę, kiedyś tak popularna, dziś zdaje się tracić na znaczeniu w obliczu powszechnego użycia nasienia mrożonego. Dziś w dzierżawy trafiają jeszcze czasami ogiery hodowli polskich stadnin państwowych, mające szansę przysporzyć dzierżawcy także radości na pokazach. Tym większym sukcesem jest zagraniczna dzierżawa ogiera hodowli i własności prywatnej – ostatnio taka transakcja udała się jedynie Przemysławowi Sawickiemu, którego ogier Popo w grudniu zeszłego roku wydzierżawiony został do znanej szwedzkiej stadniny Blommerod, a jego kolega stajenny Papion stanął w boksie w stadninie we Włoszech.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.