Reklama
Scottsdale: Magnum Psyche czempionem mimo wątpliwości. Zobacz zdjęcia!

Aktualności

Scottsdale: Magnum Psyche czempionem mimo wątpliwości. Zobacz zdjęcia!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Magnum Psyche i David Boggs, fot. Nancy Pierce
Magnum Psyche i David Boggs, fot. Nancy Pierce

Ostatnie dni trwającego od 12 lutego a zakończonego w niedzielę 54. pokazu w Scottsdale (Arizona) były najbardziej emocjonujące. Jak co roku, zgłoszono ok. dwóch tysięcy koni, a w finałach zaprezentowały się prawdziwe gwiazdy.
Czempionem Ogierów Starszych został dawno (od 2004) nie widziany na ringach, pokazany przez Davida Boggsa Magnum Psyche (Padrons Psyche – A Fancy Miracle/Sasaki) – własności Haras Mayed – który pokonał 3-letniego podopiecznego Michaela Byatta og. Aria Impresario (Marwan Al Shaqab – GC Echlectica/Echo Magnifficoo), wł. Sloan Family Impresario Holding. Jak dowiedziały się polskiearaby.pl, Magnum Psyche omal nie został zdyskwalifikowany, ponieważ sędziowie podejrzewali, że ma ślad po bacie.

Sędzia Joey Canda bada rysę u Magnuma Psyche. Fot. Nancy Pierce
Sędzia Joey Canda bada rysę u Magnuma Psyche. Fot. Nancy Pierce

– Magnum Psyche miał rzekomo ślad po bacie – przekazuje nam nasza korespondentka Nancy Pierce. – Rzeczywiście, podczas rozgrywek w klasach, można było zauważyć długą rysę na jego barku. Ocenę przerwano na jakieś 15-20 min. Zastanawiano się, czy nie wykluczyć Magnuma z pokazu. W końcu jednak postanowiono, że dyskwalifikacji nie będzie – i Magnum wygrał!

Lekarz weterynarii wezwana na konsultację. Fot. Nancy Pierce
Lekarz weterynarii wezwana na konsultację. Fot. Nancy Pierce

Stan ogiera oceniła wezwana na ring weterynarz. Organizatorzy starali się, by incydent nie zakłócił przebiegu imprezy, dlatego początkowo nie było wiadomo, skąd wzięła się przerwa. Pojawiły się także pogłoski, że wątpliwości sędziów dotyczyły ogiera Aria Impresario, który został potem wiceczempionem.

Dyskusja sędziów. Fot. Nancy Pierce
Dyskusja sędziów. Fot. Nancy Pierce

To nie pierwsza nieprzyjemna przygoda Magnuma Psyche i jego trenera Davida Boggsa. Przed kilkoma laty zarzucono Boggsowi, że operacja szyi, której poddany został ogier, nie była konieczna, a trener został zawieszony. Tym razem wszystko jednak skończyło się pozytywnie, a wątpliwości rozstrzygnięto na korzyść konia i trenera.

Czempionką Klaczy Starszych została 3-letnia Dulcinea BHF (Denali BHF – Felisha BHF/Falcon BHF), amerykańskiej hodowli, ale urugwajskiej własności (Carlos & Christiane Roizner), przed Scheherazade PE (Armani FC – Autumn Tapestry/Autumn Seance), wł. Weber Corporation.

Baahir El Marwan, fot. Nancy Pierce
Baahir El Marwan, fot. Nancy Pierce

Wśród koni młodszych (do dwóch lat) triumfował syn Marwana Baahir El Marwan (od HB Bessolea/Besson Carol), wł. Mystica Arabians a pokazany przez Michaela Byatta. Wiceczempionem został efektowny roczny wnuk czempiona Magnum Psyche El Chall WR (Magnum Chall HVP – Major Love Affair/DS Major Afire), wł. Roberta & Dixie Northów. Najlepszą klaczką okazała się Valori TRF (DA Valentino – Satin Chall LL/Magnum Chall HVP), wł. Stuarta & Sue Garsonów, pokazana przez Andrew Sellmana. za nią zaś uplasowała się hiszpańskiej hodowli Abha Qalams (Alfabia Damascus – Abha Mudira/Marwan Al Shaqab), wł. Nory & Raya Tatum, pokazana przez Michaela Byatta.

Czempionaty okazały się wielkim triumfem Michaela Byatta i przygotowywanej przez niego do startów rodziny „marwanów”: trener ten z potomkami Marwana Al Shaqab zobył wiceczempionat ogierów starszych, czempionat ogierów młodszych oraz wiceczempionat

Embra, fot. Nancy Pierce
Embra, fot. Nancy Pierce

klaczy młodszych. Dynastia „magnumów”, ze swym założycielem og. Magnum Psyche także nie może narzekać: przypadł jej czempionat ogierów starszych, wiceczempionat ogierów młodszych i czempionat klaczy młodszych.

W Scottsdale wystąpiła też michałowska Embra, którą dzierżawi spółka oOne Hennessey Partners. Klacz, w rękach Grega Galluna, zajęła szóste miejsce w klasie klaczy 8-letnich i starszych.

 

Zobacz zdjęcia ze Scottsdale autorstwa Nancy Pierce!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.