Reklama
Rajd Kuhailana jesienią. Premiera teledysku w Arabotece

Aktualności

Rajd Kuhailana jesienią. Premiera teledysku w Arabotece

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Jak dowiedziały się polskiearaby.pl, tegoroczny Rajd Kuhailana nie odbędzie się na początku maja, tak jak w ubiegłym roku, lecz na przełomie września i października. Mówi organizator rajdu Krzysztof Czarnota:

– Na specjalnym tajnym posiedzeniu Rada Pułkownikowska Bractwa Miłośników Konia i Żywota Staropolskiego, w towarzystwie jednego Atamana, zdecydowała, aby tegoroczny Rajd Kuhailana odbył się jesienią. Powodów takiej decyzji jest kilka, m.in. rozpoczynający się sezon rajdowy i starty w zawodach, które utrudniają wygospodarowanie wiosennego terminu. Kolejna kwestia to ubogie zaplecze (ludzko-końskie), które do jesieni mam nadzieję zdołamy poprawić – chodzi o boksy dla koni i w miarę godziwe warunki dla jeźdźców, a także spieszonych, którzy będą mieli ochotę zażyć kresowych klimatów. Zainteresowanie rajdem jest ogromne i zwyczajnie gdzieś musimy położyć spać ludzi i konie. Trzeci i bardzo ważny argument to jedyne w swoim rodzaju „jesienie na Kresach”, ciepłe, słoneczne, z feerią barw i zapachów.

Co do programu imprezy, Ataman uchyla się od zdradzania szczegółów.
– Stare Baby na Czartorii przebąkują – mówi tylko – że w tym roku uczestnicy Rajdu Kuhailana będą tropić ślady pobytu na Działach Grabowieckich Prymasa Wyszyńskiego. Bo jak potwierdza Babka Onegdajka, w czasie II wojny światowej późniejszy Prymas Tysiąclecia bywał w Głębokiej Dolinie, a nawet tu przemieszkiwał. Co więcej, w pobliskim Żółowie odebrał podobno poród, bo akurat nikogo innego nie było. A zatem… komu kozacka sława miła – jesienią na Kresy!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.