Reklama
Rajd Kuhailana jesienią. Premiera teledysku w Arabotece

Aktualności

Rajd Kuhailana jesienią. Premiera teledysku w Arabotece

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Jak dowiedziały się polskiearaby.pl, tegoroczny Rajd Kuhailana nie odbędzie się na początku maja, tak jak w ubiegłym roku, lecz na przełomie września i października. Mówi organizator rajdu Krzysztof Czarnota:

– Na specjalnym tajnym posiedzeniu Rada Pułkownikowska Bractwa Miłośników Konia i Żywota Staropolskiego, w towarzystwie jednego Atamana, zdecydowała, aby tegoroczny Rajd Kuhailana odbył się jesienią. Powodów takiej decyzji jest kilka, m.in. rozpoczynający się sezon rajdowy i starty w zawodach, które utrudniają wygospodarowanie wiosennego terminu. Kolejna kwestia to ubogie zaplecze (ludzko-końskie), które do jesieni mam nadzieję zdołamy poprawić – chodzi o boksy dla koni i w miarę godziwe warunki dla jeźdźców, a także spieszonych, którzy będą mieli ochotę zażyć kresowych klimatów. Zainteresowanie rajdem jest ogromne i zwyczajnie gdzieś musimy położyć spać ludzi i konie. Trzeci i bardzo ważny argument to jedyne w swoim rodzaju „jesienie na Kresach”, ciepłe, słoneczne, z feerią barw i zapachów.

Co do programu imprezy, Ataman uchyla się od zdradzania szczegółów.
– Stare Baby na Czartorii przebąkują – mówi tylko – że w tym roku uczestnicy Rajdu Kuhailana będą tropić ślady pobytu na Działach Grabowieckich Prymasa Wyszyńskiego. Bo jak potwierdza Babka Onegdajka, w czasie II wojny światowej późniejszy Prymas Tysiąclecia bywał w Głębokiej Dolinie, a nawet tu przemieszkiwał. Co więcej, w pobliskim Żółowie odebrał podobno poród, bo akurat nikogo innego nie było. A zatem… komu kozacka sława miła – jesienią na Kresy!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.