Reklama
Pierwszy Prague Intercup we wrześniu

Aktualności

Pierwszy Prague Intercup we wrześniu

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

U naszych południowych sąsiadów już za niecałe półtora miesiąca, w dn. 4-5 września, odbędzie się międzynarodowy pokaz klasy B, afiliowany przez ECAHO. Poprzedzał go będzie narodowy czempionat Czech. Przedsięwzięcie, organizowane z dużym rozmachem, nagłośnione, najprawdopodobniej cieszyło się będzie dużą popularnością wśród hodowców i wystawców z wielu krajów. Pokaz sponsorowany jest m.in. przez salon Audi w Liberecu, Royal Interier, SELVA, Al Khalediah Farm, Dubai Arabian Stud. Wspierany jest także przez ministra rolnictwa, a patronat honorowy przyjął przewodniczący senatu – dr Sobotka. Miejsce pokazu to wyspa Cisarsky Ostrov („Emperor Island“), położona na rzece Wełtawa, zaledwie 10 minut transportem miejskim od historycznej Starówki. Sama impreza będzie rozgrywana w nowoczesnej hali usytuowanej blisko największego praskiego parku Stromovka, w którym znajduje się również kompleks zamkowy Troja.

Miasto to z pewnością skusi polskich arabiarzy bliskością: dobrym dojazdem, jak i kilkudziesięciuminutowym lotem z wielu miast Polski.

W sobotę o godzinie 10.00 rozpoczną się klasy narodowego pokazu, który sędziowany będzie przez księżniczkę Alię Al Hussein (Jordania), Jerzego Białoboka (Polska) i Claudię Darius (Niemcy). Młodzieżowe klasy w rozgrywce międzynarodowej rozpoczną się tego samego dnia po południu. Pierwszy „Prague Intercup” sędziowany będzie przez komisję w składzie: Christiane Chazel (Francja), Ann Nordén (Szwecja), Francesco Santoro (Włochy) i Peter Gamlin (Wielka Brytania). Na sobotni wieczór zaplanowana jest arabska gala charytatywna, z wieloma atrakcjami dla gości i wystawców. Wieczór ten rozpocznie w Czechach Miesiąc kultury arabskiej.

Termin zgłoszeń upływa 5 sierpnia. Organizatorzy oferują, poza charytatywną wieczorną kolacją w sobotni wieczór, pakiet VIP. Oczekiwanych jest ponad 80 koni z całej Europy.

Więcej informacji o pokazie można uzyskać na stronie pokazu: www.achpak.cz/pragueintercup oraz w najnowszym numerze „Tutto Arabi”, które opublikowało obszerny artykuł opisujący imprezę w tekście „Prague Intercup Preview”.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.