Reklama
Radom 2016. Nowy pokaz w Polsce w lipcu!

Aktualności

Radom 2016. Nowy pokaz w Polsce w lipcu!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Na polskiej mapie pokazów już w lipcu – w weekend 9-10.07 – zadebiutuje nowa impreza: Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich Radom 2016. Będzie to pokaz narodowy, nieafiliowany, rozgrywany zgodnie z zasadami ECAHO. Głównym patronem imprezy jest Prezydent Miasta Radomia. Pokaz odbędzie się na terenie lotniska Radom-Piastów. Przewidziane są nagrody pieniężne.

 

Pomysłodawcą i głównym organizatorem pokazu jest hodowca Stanisław Redestowicz.

 

– Pomysł pokazu narodził się podczas ostatniego zjazdu PZHKA w Janowie – zdradza nam Stanisław Redestowicz. – Po burzliwych dyskusjach dotyczących hodowli państwowej, uznałem, że należy przede wszystkim skupić się na promocji koni arabskich, również tych prywatnej własności. Pomyślałem, że można połączyć promowanie koni czystej krwi z promocją miasta Radomia. Spotkałem się z prezydentem miasta, by dowiedzieć się, czy pomysł ma szansę na wsparcie. Prezydent przyklasnął tej propozycji. Patriotyzm lokalny oraz obrona hodowli i jej wizerunku – to są nasze cele. Stoimy na stanowisku, że konie były, są i będą, niezależnie od zawirowań personalnych.

 

– Zainteresowanie pokazem wśród hodowców jest znaczne – mówi dalej pomysłodawca imprezy. – Wielu z nich popiera tę ideę i pragnie, by się rozwijała. Lokalizacja pokazu jest bowiem bardzo korzystna – w centralnej Polsce, przy trasie E7. Każdy ma dogodny dojazd, nawet hodowcy z najbardziej odległych zakątków Polski. To jest nasz wielki atut.

 

Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 30 maja do 15 czerwca.

 

Więcej szczegółów wkrótce.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.