Reklama
Galerida z brązem w Menton! A Fuerte znów złoty

Aktualności

Galerida z brązem w Menton! A Fuerte znów złoty

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Promocja Galeridy w Menton (Al Baydaa Stud)
Promocja Galeridy w Menton (Al Baydaa Stud)

Michałowska Galerida (Shanghai EA – Galilea/Laheeb), dzierżawiona przez Al Baydaa Stud (Egipt), zdobyła brązowy medal w kategorii klaczy starszych podczas Czempionatu Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu, rozegranego w Menton w mijający weekend (1-2 lipca).

W sobotę była druga w swojej klasie klaczy 4-6-letnich, z notą 92,75, w tym 2×20 (za typ i za głowę z szyją). Wyprzedziła ją saudyjska Delight’s Divah RB (Ajman Moniscione – Honey’s Delight/JJ Senor Magnum, 93,13, w tym 6×20), wł. Al Sayed Stud, hod. Reynaldo Barbosa & Adriany Espindola B. de Moura z Brazylii.

 

W finale Galerida zmierzyła się z nadzwyczaj groźnymi rywalkami. Srebro powędrowało do urodziwej kasztanki Delight’s Divah RB, a złoto przypadło wybranej później Najlepszą Klaczą Pokazu, również saudyjskiej, będącej w szczytowej formie Shirin By Aisha (WH Justice – Aisha by Missouri/Missouri), wł. Athbah Stud, hod. Andrea Gurioli z Włoch. Sędziowie na złotą czempionkę, będącą także najwyżej ocenionym koniem pokazu (94 pkt, w tym całe 3 rzędy maksymalnych not! za typ, głowę i szyję oraz ruch), zagłosowali jednogłośnie. Nie ulega wątpliwości, że doskonale ruszająca się, siwa w hreczce klacz, miała swój dzień. Galerida zwracała za to uwagę wdziękiem, żeńskością i piękną głową. Miała też wiele szczęścia, bo jej punktacja w finale była identyczna jak klaczy Anood Al Nasser (Ashhal Al Rayyan – Aleysha Al Nasser/Gazal Al Shaqab) z katarskiej stadniny Al Nasser Stud. O zwycięstwie wychowanki Michałowa zdecydował wyższy wynik w klasie.

 

Rewelacyjnie spisał się również polskiej hodowli (Jana Dobrzyńskiego), a saudyjskiej własności (Samiego Ben Saada) ogier Fuerte, podobnie jak Galerida, potomek og. Shanghai EA (od Frymuszki/Ekstern). Fuerte wygrał swoją klasę (ogierów 3-letnich) z imponującym rezultatem 92,75, w tym 3×20 za typ i jeszcze jedna „20” za głowę z szyją. Depczący mu po piętach Naseem Al Rashediah (Al Adeed Al Shaqab – Nabaweyyah Ezzain/Ansata Almurtajiz), hod/wł. Al Rashediah Stud (Bahrajn) uzyskał tę samą notę, dzięki całemu rządkowi maksymalnych not za ruch, dwóm „20” za typ i jeszcze jednej za głowę z szyją. Jednak Fuerte pokonał go typem. W finale Fuerte zdobył złoto (niemal jednogłośnie, z wyjątkiem jednego głosu), stając się tym samym pierwszym koniem polskiej hodowli prywatnej, który sięgnął po tak wysokie laury w Menton. Trzeba przyznać, że nic nie można mu zarzucić pod względem typu, budowy i charyzmy! Jego rywal stanął na podium ze srebrnym medalem.

 

„Mordercza” była rywalizacja w kategorii ogierów starszych, gdzie spotkały się dwie gwiazdy – niezwykle intensywnie promowany, ciemno gniady Wadee Al Shaqab (Marwan Al Shaqab – OFW Mishaahl/Mishaah), hod/wł. Al Shaqab Stud (Katar), i sprzedany w tym roku do Kuwejtu (Al Saqran Stud) siwy Excalibur EA, kolejny potomek Shanghaia EA w tym czempionacie (od Essence of Marwan/Marwan Al Shaqab), wyhodowany w Hiszpanii przez Equus Arabians. Oba te ogiery mają w Polsce swych zwolenników, a sprzedawane w promocyjnej cenie stanówki Wadee’ego cieszyły się ogromnym wzięciem wśród prywatnych hodowców. Wadee otrzymał w klasie 93,63 pkt. (w tym cały rządek „20” za typ i 3×20 za głowę z szyją), Excalibur EA 93,5 (w tym 3×20 za typ, „20” za głowę z szyją i 2×20 za ruch). W finale to Wadee został zwycięzcą, a Excalibur EA musiał zadowolić się srebrnym medalem. Sędziowie wydali swój werdykt w pełni zgodnie. Fuerte zmierzył się z Wadeem w walce o tytuł Najlepszego Ogiera Pokazu, ale nie zdołał pokonać faworyta.

 

Wyhodowany przez Alberta Sorrokę Shanghai EA (obecnie własności Ajman Stud), jako ojciec Fuerte, Excalibura EA i Galeridy, został okrzyknięty Najlepszym reproduktorem pokazu. Czempionat w Menton zamknęła stylowa piosenka „Méditerranée” w wykonaniu Tino Rossiego, która podczas tej spektakularnej imprezy w śródziemnomorskiej stolicy cytryn stała się jej motywem przewodnim.

 

Wyniki

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.