Reklama
PZHKA przeciw zdziczeniu obyczajów i przemocy!

Aktualności

PZHKA przeciw zdziczeniu obyczajów i przemocy!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Apel Zarządu PZHKA po wydarzeniach podczas Pride of Poland 2020 w Janowie Podlaskim.

Zarząd PZHKA wyraża swoją stanowczą dezaprobatę, wobec eskalacji aktów przemocy oraz postępującej degrengolady dyskursu w „szeroko rozumianym środowisku hodowców koni”.
Jesteśmy wielce zdegustowani i zbulwersowani wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas Aukcji Pride of Poland 2020 w Janowie Podlaskim. Naruszenie nietykalności osobistej, jakiej doświadczył pełnomocnik kluczowego klienta Pride of Poland , a przede wszystkim członek naszego Związku – Pan Mateusz Leniewicz-Jaworski, wymaga zdecydowanego potępienia. Tym bardziej, że tego haniebnego czynu dopuściła się osoba publiczna, nie tylko związana z Organizatorem Aukcji, ale i bardzo wpływowa i opiniotwórcza w środowisku hodowców koni – Pan Redaktor Marek Szewczyk.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich rozsądnych ludzi, aby obniżyć temperaturę dyskusji – niezależnie jakie mamy poglądy – wymagajmy od siebie tolerancji i szacunku.

Nie gloryfikujmy przemocy werbalnej i fizycznej, nawet jeśli uderza w naszych adwersarzy.

Jednoczymy się wokół pięknej idei, jaką jest hodowla koni arabskich, i w ogóle koni wszystkich ras, jesteśmy wydawałoby się, ludźmi wrażliwymi na piękno, żywe istoty i ludzi…

Nie idźmy drogą pogardy, lekceważenia i zobojętnienia na zło.

Czysto po ludzku, prosimy o rozsądek i zwykłą ludzką przyzwoitość…

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.