Reklama
Pokaz Al Shiraa i polskie akcenty!

Aktualności

Pokaz Al Shiraa i polskie akcenty!

Estonia, fot. Urszula Łęczycka
Estonia, fot. Urszula Łęczycka

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

W dniach 28-30 stycznia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyło się wysokiej rangi międzynarodowe wydarzenie Al Shira’a Arabian Horse Show (afiliowane przez ECAHO jako pokaz klasy A).

Konie polskiej hodowli i o polskim pochodzeniu wypadły bardzo dobrze w porównaniu ze światową czołówką. Jednym z najwyżej ocenionych koni (92,40 pkt.) została, wyhodowana w Janowie Podlaskim, klacz Estonia (Palatino – Esparta po Poganin) wł. Yousif Al-Ali (ZEA), która wygrała klasę zgarniając komplet dwudziestek za ruch. Pokonała ona m.in. córkę michałowskiej Emandorii – AJ Emanę (po AJ Mardan) hod. i wł. stadniny Ajman Stud (ZEA), która ostatecznie zajęła 4-te miejsce.

AJ Emana, fot. Urszula Łęczycka
AJ Emana, fot. Urszula Łęczycka

Honorowaną nagrodami pieniężnymi pierwszą piątkę tej klasy zamknęła michałowskiej hodowli Flaminga (Esparto – Forminga) wł. Talal Almaskari (ZEA). W pierwszych piątkach znalazły się poza tym – trzyletnia córka klaczy Ekatera (hod. FHP Giewont Sp. z o.o.) – J.M.H. Hajer (3 miejsce w klasie), jej półbrat – J.M.H. Lorance wygrał klasę ogierów starszych w grupie A, a czwarte miejsce w klasie klaczy starszych (sekcja A) należało do Ajwan Al Zobair – córki michałowskiej Pistorii, sprzedanej niegdyś do Al Zobair Stud. W czempionatach zaistniały dwa konie o polskim pochodzeniu zdobywając brązowe medale. Z drugiego miejsca w klasie z notą ponad 92 pkt klacz Bidayer Al Badr od Gaji Luny (hod. SK Chrcynno-Pałac) hod. i wł. Badr Al Ali oraz również z drugiego w klasie najstarszych ogierów – Equiborn K.A. (wł. Nathalie De Haes) – od michałowskiej Espadrilli.

Equiborn K.A., fot. Urszula Łęczycka
Equiborn K.A., fot. Urszula Łęczycka

Trzeba przyznać, że konie o polskich korzeniach swoje dobre wyniki zawdzięczały w dużej mierze wyróżniającemu się na tle pozostałej stawki ruchowi. Miejsca, chociażby w pierwszych piątkach klas, były warte udziału w tym pokazie. Za miejsca czwarte i piąte można było wygrać równowartość 11 000 PLN, za zwycięstwo w klasie równowartość prawie 33 000 PLN natomiast medale to kwoty od 55 000 PLN do prawie 110 000 PLN.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.