Reklama

Fotograf

Nancy Pierce

Nancy Pierce urodziła się już, jak mówi, z wrodzoną miłością do koni, a araby szybko stały się jej ukochaną rasą. Zanim rozpoczęła się jej przygoda z fotografią, przez 18 lat była nauczycielką – języka angielskiego, dziennikarstwa i sztuki, przez 10 lat wiele czasu pochłaniała jej również sztuka tworzenia stron internetowych, aż w końcu zdecydowała się podążyć za swoim największym powołaniem – fotografią koni arabskich.

– Uchwycenie unikalnego piękna każdego z koni, które fotografuję jest moją życiową pasją. Pragnienie zarejestrowania i oddania ducha i duszy konia – to cel, dla którego żyję! Kocham to, co robię i czuję się szczególnie zaszczycona, że w mojej wciąż dosyć krótkiej przygodzie z fotografią (pierwszy półprofesjonalny aparat kupiłam we wrześniu 2006 roku) miałam już okazję fotografować jedne z najpiękniejszych i najsłynniejszych istot na świecie – mówi Nancy. – Każdy może zrobić zdjęcie; moim celem jest uchwycenie piękna, siły, charakteru i osobowości koni, które fotografuję, twórcze oddanie wizerunku każdego konia – i codziennie uczę się czegoś nowego na ten temat!

Zdjęcia Nancy były publikowane w wielu czasopismach poświęconych rasie arabskiej na całym świecie – m.in. w Arabian Horse World, Arabian Horse Times, Arabian Horse Today, Arabians Magazine. Nancy wspomaga również swoimi pracami portale StraightEgyptians.com i Polskiearaby.com

Na co dzień mieszka w Arkansas (USA) i jest szczęśliwą posiadaczką klaczy arabskiej oraz młodej klaczki.

Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.