Reklama
Przygotowania do Championatu Świata w Paryżu …

Aktualności

Przygotowania do Championatu Świata w Paryżu …

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Od soboty (27 listopada) trwa dziewięciodniowy, XXXIII Salon Konia w Paryżu, pod koniec którego, jak co roku, odbędzie się Championat Świata Koni Arabskich rozgrywany pod patronatem J.W. Króla Maroka. Organizatorzy tegorocznego Salonu Konia w Paryżu spodziewają się ogromnej ilości gości z całego świata (ubiegłoroczny Salon odwiedziło ponad 180 000 widzów z Francji!).

    Program imprezy obejmuje prezentacje ras koni i koniowatych z całego świata – ciężkich, szlachetnych, kucy oraz osłów. Już od ubiegłej soboty rozgrywane są konkurencje koni pracujących, wierzchowych (m.in.skoki, western, szkoły ujeżdżenia, jazda po damsku), kucy, klasy kostiumowe oraz zawody młodych jeźdźców. W centrum zainteresowania wszystkich znajduje się też niezwykła parada wokół Paryża – przejazd jeźdźców i zaprzęgów z miejsca odbywania się Salonu Konia 14 kilometrową trasą z dwoma najważniejszymi postojami – pod wieżą Eiffl’a i Luwrem.

    W piątek (3 grudnia) o godz 10:00 przewidziano rozpoczęcie kwalifikacji do Championatu Świata dla klaczy arabskich, a o 20:00 pierwszy pokaz słynnego wieczornego spektaklu z udziałem koni „Night of the Horse Spectacular” (na stronie www.salon-cheval.com dostępne są zdjęcia ze spektaklu z lat ubiegłych). Kwalifikacje ogierów arabskich odbędą się o godz.10:00 dnia następnego (w sobotę 4 grudnia). Finały w niedzielę, również od godziny 10:00 (5 grudnia).

    Trzymamy kciuki za konie z Polski, które wyruszyły już w drogę do Paryża. Oficjalny program pokazu opublikujemy w terminie późniejszym, natomiast od piątku – dzięki relacjom m.in. Pani Izabelli Pawelec – Zawadzkiej oraz Katarzyny Dolińskiej, które będą uczestniczyły w Championacie Świata – obiecujemy na bieżąco zamieszczać (w specjalnym wątku naszego FORUM) wyniki zmagań polskich koni w poszczególnych klasach. Pod koniec każdego dnia championatowego zamieścimy podsumowanie wyników. Organizatorzy tegorocznego Salonu Konia również przewidzieli specjalną stronę poświęconą wynikom Championatu Świata Koni Arabskich – http://www.salon-cheval.com

    Wkrótce po imprezie zamieścimy jak zwykle „galerię polskich koni w Championacie” – obiecaną nam przez Kasię Dolińską.

    Ponieważ Championat Świata jest jednym z najważniejszych pokazów, którego rezultaty będą się liczyły do generalnej klasyfikacji ECAHO Cup (przypomnijmy, że jest to nagroda Europejskiej Organizacji Konia Arabskiego dla koni, które uzbierają największą ilość punktów przyznawanych za poszczególne miejsca i tytuły na wybranych pokazach afiliowanych) przypominamy sytuację polskich i polskiej hodowli koni w tym rankingu przed zmaganiami w Paryżu:

 • Klacze Młodsze
  • Pianissima (Gazal Al Shaqab-Pianosa) – II miejsce (82 pkt po 3 pokazach) za Sundos Al. Nasser (Ashhal Al Rayyan-MS Elvira) – I miejsce (116 pkt po 5 pokazach)
 • Ogiery Młodsze
  • Girlan-Bey (Pesal-Gracja Bis) – I miejsce (98 pkt po 4 pokazach), przed Psadisho Ibn Esstashan (Esstashan-Psayada Bint Psyche) II miejsce (85 pkt po 5 pokazach)
 • Klacze Starsze
   • Premiera (Piechur-Premia) I miejsce (62 pkt po 4 pokazach) przed Emirą (Laheeb-Embra) II miejsce (58 pkt po 3 pokazach

  h)

 • Ogiery Starsze
  • Wadim (Grandorr-Warszula) III miejsce (56 pkt po 5 pokazach)

    W przypadku klaczy starszych wydaje się dość pewne, że trofeum pójdzie w ręce konia polskiego lub polskiej hodowli, klasa ogierów starszych również wydaje się być przesądzona – polskiej hodowli Wadim ma nikłe szanse na zwycięstwo w klasyfikacji. Ciekawa sytuacja natomiast zachodzi wśród klaczy i ogierów młodszych – trudną pozycję ma janowska Pianissima, której rywalka Sundos Al Nasser brała udział w większej ilości pokazów tym samym zdobywając dużą przewagę punktową. Natomiast – jak już oficjalnie wiadomo – nie pojedzie do Paryża Girlan – Bey, którego szwedzcy właściciele zdecydowali wycofać z tegorocznego sezonu pokazowego. Jednak z naszych obliczeń wynika, że przy pewnej dozie szczęścia Girlan – Bey zachowuje cień szansy na utrzymanie pierwszej pozycji po Champinacie Świata gdyż jego bezpośrednim rywalom z miejsc 2 i 3 nie wróży się dużych szans na tytuły w Paryżu. Sprawa rozstrzygnie się już za kilka dni….

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.