Reklama
CHAMPIONAT ŚWIATA W PARYŻU 3-5.12.2004

Aktualności

CHAMPIONAT ŚWIATA W PARYŻU 3-5.12.2004

El Dorada, fot.  K. Dolińska
El Dorada, fot. K. Dolińska

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
El Dorada, fot. K. Dolińska
El Dorada, fot. K. Dolińska

   Dziś między godz. 10:00 a 14:00 odbyły się kwalifikacje klaczy – na Championacie Świata koni arabskich rozgrywanych w ramach XXXIII Salonu Konia w Paryżu.

Polskę reprezentowały:
Pianissima (Gazal Al Shaqab – Pianosa) hod i wł. SK Janów Podlaski
Missouri (Wachlarz – Mina) hod. i wł. MJ. Pietrzak
Emira (Laheeb – Embra) hod i wł. SK Michałów
El Dorada (Sanadik El Shaklan – Emigrantka) hod i wł. SK Michałów
Olita (Ecaho – Orawa) hod i wł. SK Janów Podlaski
Palmira (Monogramm – Palestra) hod i wł. SK Michałów
Euskara (Ararat – Euglena) hod. SK Kurozwęki wł. SO Białka
Fallada (Monogramm – Fanaberia) hod i wł. SK Michałów

Niestety nie wystartowały:
Szanta (Ekstern – Słonka) hod.B.Dąbrowski, wł. Falborek Arabians
i polskiej hodowli:
Etenta (Monogramm – Emigracja) hod. SK Michałów wł Otto & Anne Berg (FRA)
Ankara (Europejczyk – Angola) hod SK Janów Podlaski wł. Halsdon Arabians (GB)
Premiera (Piechur – Premia) hod SK Michałów wł. Klarenbeek Arabians (NL)

Był to dla Polski szczególnie udany dzień! Polskie klacze wygrały 3 spośród 4 rozgrywanych dzisiaj klas a sukces przyszedł już wraz z pierwszą – klaczy 1-3 letnich (A), którą bezapelacyjnie wygrała Pianissima zdobywając 469pkt. na 500 możliwych. Pianissima została również laureatką wręczanej pod koniec dnia nagrody dla Klaczy Młodszej o Najpiękniejszej Głowie. Swoje klasy wygrały również Fallada (462pkt) oraz El Dorada która z notą 470pkt była najwyżej ocenionym koniem dzisiejszego dnia.
    Do liczących się w niedzielnych championatach pierwszych piątek klas weszły ponadto: Emira (457 pkt), Palmira (460 pkt) i Euskara (457,5 pkt). Pozostałe polskie klacze zostały sklasyfikowane na miejscach: 9. Olita (447pkt) i 13.Missouri (440,5pkt).
    Trzymajmy kciuki za polskie klacze, szczególnie za janowską Pianissimę, której w Championacie Klaczy Mlodszych „po piętach” będzie deptała zwyciężczyni klasy klaczy 1-3 letnich B i liderka klasyfikacji klaczek ECAHO Cup – Sundos Al Nasser (ZEA) z notą 465pkt. Czy zagrozi „naszej” Pianissimie?
    Po rozgrywkach dzisiejszego dnia w rankingu najlepszych hodowców koni występujących na tegorocznym Championacie Świata prowadzi (oczywiście) Polska z 6 końmi w pierwszych piątkach, przed Wielką Brytanią (4 konie). Natomiast najlepiej wśród właścicieli koni z pierwszych piątek wypadły kraje: Polska (6 koni) oraz Francja i Włochy (po 3).
    Najlepszymi reproduktorami okazały się amerykański o polskich korzeniach – Monogramm (Negatraz-Monogramma/Knippel) oraz Ashhal Al Rayyan (Safir x Ansata Majesta/Ansata Halim Shah) hod. i wł. Stadniny Al Rayyan z Kataru. Ogiery te miały najwięcej – po dwie córki w nagradzanych piątkach dzisiejszego dnia. Oto kompletne wyniki rywalizacji w klasach klaczy:

Klacze 1 – 3 A | Klacze 1 – 3 B | Klacze 4+ A | Klacze 4+ B

(za www.salon-cheval.com)

Jutro dalszy ciąg relacji na naszym FORUM.

Przypominamy że po zakończeniu Championatu Świata na naszym portalu będzie można obejrzeć galerię zdjęć z Paryża wykonaną przez Kasię Dolińską, która tą drogą przesyła pozdrowienia dla wszystkich naszych forumowiczów!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.