Reklama
CHAMPIONAT ŚWIATA W PARYŻU 3-5.12.2004

Aktualności

CHAMPIONAT ŚWIATA W PARYŻU 3-5.12.2004

Pesal, fot. Katarzyna Dolińska
Pesal, fot. Katarzyna Dolińska

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

 

Pesal, fot. Katarzyna Dolińska
Pesal, fot. Katarzyna Dolińska

  Dziś w Paryżu miał miejsce drugi dzień rozgrywek kwalifikacyjnych Championatu Świata. Tym razem konkurowały ogiery. Jedynym reprezentantem polskiej hodowli był białecki Pesal (Partner – Perforacja / Ernal) stanowiący obecnie własność stadniny Klarenbeek Arabians z Holandii.

    W klasie Pesala zgłoszonych było 9 koni, ostatecznie wystartowało 8. Najsilniejszym rywalem zdawał się być amerykański Imperial Baarez ( PVA Kariim – BB Ora Kalilah po Orashan) – U.S. National Top Ten Futurity Colt, Supreme Champion pokazu Egyptian Event, Champion Wschodniego Wybrzeża (USA), Champion pokazu Citta di Castello (Włochy) i w końcu Wicechampion Pucharu Narodów w Aachen w tym roku. Niemałym więc zaskoczeniem było, kiedy Pesal nie tylko wygrał swą klasę (466 pkt) ale zdobył o 2 punkty więcej od swego rywala – faworyta publiczności. Ostatecznie Imperial Baarez z notą 464 pkt. zajął miejsce drugie. Do jutrzejszego championatu ogierów starszych zakwalifikowały się ponadto: reprezentujący Włochy SDP Taylor (USA) 460 pkt, holenderski Gasir 452,5 pts i rosyjskiej hodowli Vodolej z Niemiec 452 pkt.

Ponieważ w Championacie Świata nie bierze udziału ogier Escape Ibn Navarrone – D ani Wadim, dzisiejsze zwycięstwo Pesala daje mu 3-cie miejsce w rankingu ECAHO Cup przed wyżej wspomnianymi (Pesal po dzisiejszej wygranej w klasie będzie miał 61 pkt).

    W klasie ogierów 4-letnich i starszych A nie było niespodzianek – trzech faworytów uplasowało się na trzech pierwszych miejscach:

1. Eternity Ibn Navarrone – D (Ansata Sinan – Navarrone P po El Khadir P) z Belgii (który uzyskał najwyższą notę dnia – 467 pkt)
2. WH Justice z Włoch
3. Hlyyail Ramadan z Jordanii

W kwalifikowanej do championatu piątce znalazły się również: Dakharo z Arabii Saudyjskiej i Missouri własności włoskiej.

    Wcześniej rozegrano dwie klasy ogierów 1-3 letnich. W podgrupie A do championatu Ogierów Mlodszych zakwalifikowały się: LVA Maximus z Wielkiej Brytanii, JJ Carismatico własności Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Master Design GA z Wlk.Brytanii, Ajman Monscione z Włoch oraz Psyrasic w barwach Zj.Emiratów Arabskich. Z grupy B w niedzielnych championatach wystąpią – zwycięzca klasy – Nijem Ibn Eternity (Eternity Ibn Navarrone-D – Naravna po Narav Ibn Aswan) ze Szwecji, oraz: El Amin z Belgii, ZT Magnanimus z Argentyny, GR El Amarid z Francji i Massubi z Izraela.

    Drugie miejsce w klasie JJ Carismatico oznacza dla niego kolejne 12 punktów w klasyfikacji ECAHO Cup (do tej pory miał 81). Musiałby więc nie wygrać ani championatu ani vice oraz znaleźć się poza Top Five Championatu Świata aby liderem w klasyfikacji został Girlan-Bey. Szanse są raczej niewielkie… Jednak – jak dowiedzieliśmy się wczoraj – właściciele Girlan-Beya postanowili, że w obecnym sezonie pokazowym wygrał on tyle ile mógł i pozwolili mu odpocząć przed czekającym go sezonem stanówek. Miejmy nadzieję, że zobaczymy Girlan-Beya w najważniejszych pokazach w przyszłym roku!

    Według niepotwierdzonych informacji nagrody dla Koni o Najpiękniejszej Głowie zdobyły – Ajman Moniscione (Ogiery Młodsze) oraz jego ojciec WH Justice (Ogiery Starsze).

    Po dzisiejszych rozgrywkach na pierwsze miejsce wśród reproduktorów wysunął się Psytadel (US) (Padrons Psyche – Bint Bey Shah) z czwórką potomstwa w pierwszych piątkach klas. Natomiast w rankingu hodowców w dalszym ciągu prowadzi Polska – z 7 końmi w Top Five klas. Najwięcej koni w pierwszych piątkach mieli właściciele – z Polski ex equo z Włochami (po 6).

    Jutro championaty. Polskę reprezentować będzie 7 koni – 6 klaczy i 1 ogier. Wszystkim, którzy nie mogli pojechać do Paryża a chcieliby uczestniczyć w wyborach championów polecamy transmisję on-line na stronie JUMPING VIDEO

Poniżej podajemy wyniki dzisiejszych rywalizacji:

Ogiery 1 – 3 A | Ogiery 1 – 3 B | Ogiery 4+ A | Ogiery 4+ B

(za: www.salon-cheval.com)

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.