Reklama
Kierunek Scottsdale

Aktualności

Kierunek Scottsdale

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Podczas gdy Europa żyła trzema najważniejszymi pokazami sezonu – Pucharem Narodów, Czempionatem Europy i Świata, a także przygotowywała się do sezonu wyźrebień i stanówek 2006, za oceanem kilka polskich koni dzielnie rywalizowało o laury w Narodowych Czempionatach i prestiżowym pokazie w Scottsdale w USA.

W Narodowych Czempionatach polskie barwy reprezentowały trzy konie:
– Fallada (Monogramm [US] – Fanaberia), dzierżawiona z Michałowa do Jade Creek Arabians
– janowski Ecaho (Pepton – Etruria), sprzedany do USA i będący własnością Ferlita Arabians
– Emanor (Wojsław – Emanacja), michałowskiej hodowli, dziś własności Rona i Milli Hart.

Ten ostatni ma już na swoim koncie tytuł Czempiona USA w klasie w ręku. Tym razem próbował swoich sił pod siodłem w klasie English Pleasure. Zarówno świetnie ruszająca się Fallada, jak i efektowny, lecz mało dynamiczny Ecaho oraz dobrze znany amerykańskiej publiczności Emanor zdobyły w swoich kategoriach tytuły Top Ten. W klasie Champion Junior (w ręku) wystąpił również syn Emanora – amerykańskiej hodowli WH Araby (od WH Anastaz), który również otrzymał tytuł Top Ten.

Podczas prestiżowego, wiosennego pokazu w Scottsdale, będącego pierwszą przymiarką do Czempionatów Narodowych, Polskę reprezentowały 4 konie. Były to:
– dwuletnia Wkra (Gazal Al Shaqab – Wyborna), dzierżawiona z Michałowa
– El Dorada (Sanadik El Shaklan [DE] – Emigrantka), czempionka Polski, Europy i Pucharu Narodów, również dzierżawiona z Michałowa
– janowski Piaff (Eldon – Pipi), czempion Polski 2005, wydzierżawiony rodzinie Sloanów
– słynna, trójkoronowana Pianissima (Gazal Al Shaqab – Pianosa), także wydzierżawiona z Janowa tej samej rodzinie.

Klacze były w doskonałej kondycji i zaprezentowały się bardzo dobrze. Występ Pianissimy określono wręcz jako najlepszy w jej karierze! Niestety, według obowiązującego w Scottsdale systemu kwalifikacji, w ostatecznej rozgrywce czempionatowej Pianissima spotkała się ze świetnie zbudowanymi, rosłymi klaczami starszymi, co działało na jej niekorzyść. Jednak zarówno Pianissima, jak i Wkra wygrały swoje klasy wiekowe. Największym osiągnięciem polskiej reprezentacji w Scottsdale był tytuł Wiceczempionki Klaczy Starszych wywalczony przez El Doradę.

Urszula Łęczycka

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.