Reklama

Aktualności

Ruszą!

Gonitwa, fot. Tomasz Celmer
Gonitwa, fot. Tomasz Celmer

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Gonitwa, fot. Tomasz Celmer
Gonitwa, fot. Tomasz Celmer

Jak oficjalnie informuje Polski Związek Hodowców Koni Arabskich, sezon wyścigowy 2006 na Służewcu w Warszawie powinien rozpocząć się 19 sierpnia (zapisy 11 sierpnia) i ma trwać do 3 grudnia. Na str. www PZHKA czytamy: „Zgodnie z planem gonitw, który ma być niebawem opublikowany na stronie internetowej PKWK, dla koni arabskich rozegranych zostanie 115 gonitw, w tym: 4 Próbne, 9 pozagrupowych kat. B: Cometa, Figaro, Wielkiego Szlema, Koheilana I, Sasanki, Piechura, Kurozwęk, Europejczyka, Sabelliny, 8 pozagrupowych kat. A: Ofira/Michałowa (połączone), Janowa, Sambora, Oaks, Białki, Porównawcza, Derby, Europy.

W pierwszy weekend wyścigowy odbędą się gonitwy pozagrupowe o następujące nagrody:

19.08. (sobota) – Nagroda Cometa (dla koni 4-letnich i starszych na dystansie 2000 m),
20.08. (niedziela) – Nagroda Michałowa (dla koni 4-letnich i starszych na dystansie 2400 m).

Terminy najważniejszych nagród selekcyjnych to:

08.09. – Nagroda Janowa (Przychówku)
01.10. – Derby
07.10. – Nagroda Białki
21.10. – Nagroda Sambora
22.10. – Oaks
22.10. – Nagroda Europy
11.11. – Nagroda Porównawcza

Wyścigi będą odbywały się bez totalizatora. Przewidywana pula nagród dla koni arabskich ma wynieść 667.410 PLN (łącznie z folblutami – 1.947.970 PLN). Nagrody będą generowane z zapisów do gonitw i z ewentualnych dopłat.

Projekt regulaminu obowiązujący w sezonie 2006 na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, określający szczegółowe zasady zapisywania koni do gonitw, wycofywania koni, wysokości opłat za zapis, podział nagród pieniężnych i nagród dodatkowych za ważny start koni trenowanych poza terenem TWK na Służewcu, jest w trakcie opracowywania i powinien się wkrótce ukazać.

Organizatorem wyścigów na zlecenie Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej ma być „Stado Ogierów Łąck Sp. z o.o.”

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.