Reklama
Służewiec we mgle

Aktualności

Służewiec we mgle

Pasima przed Pauline - N. Sasanki, fot. Tomasz Celmer
Pasima przed Pauline - N. Sasanki, fot. Tomasz Celmer

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Pasima przed Pauline - N. Sasanki, fot. Tomasz Celmer
Pasima przed Pauline – N. Sasanki, fot. Tomasz Celmer

Sezon wyścigowy na warszawskim Służewcu dobiega końca. Podczas minionej dwudniówki rozegrano ostatnie gonitwy pozagrupowe. Trzyletnie ogiery rywalizowały ze sobą w Nagrodzie Piechura. Pewne zwycięstwo odniósł janowski Zakus (Gazal Al Shaqab – Zamiana). Jego zwycięstwo było pierwszym (i jedynym w tym sezonie) wygranym wyścigiem pozagrupowym dla stadnin państwowych. Dwie godziny wcześniej w Nagrodzie Wielkiego Szlema (3000m) wygrała (prowadząc przez większą część dystansu) Zbójna Góra (Egon – Zasługa) – ciotka Zakusa. Hodowcą i trenerem tej klaczy jest Adam Wyrzyk. Poniedziałkowa Nagroda Sasanki dla trzyletnich klaczy odbyła się w gęstej mgle. Konie pojawiły się przed publicznością dopiero w połowie prostej. Zwyciężyła wyhodowana przez Bolesława Kobusa Pasima (Ecaho – Parafraza), która na ostatnich metrach wyprzedziła niemiecką Pauline (Marwan I – Primavera).

Na Służewcu rozegrane zostaną jeszcze 4 dni wyścigowe (w ostatniej chwili rozpisano jeszcze sobotę, 9 grudnia), w ciągu których przewidziano 4 gonitwy dla koni czteroletnich i starszych oraz 8 dla trzylatków. Zakończenie sezonu 10 grudnia.

Warto pamiętać, że niezwykle istotną rolę odegrał w tym roku tor wyścigowy we Wrocławiu. Od maja do połowy października rozegrano tam 44 gonitwy dla arabskich trzylatków oraz jeden wyścig dla koni czteroletnich i starszych. Oprócz 37 biegów II grupy i 6 I grupy w programie znalazł się w tym sezonie także wyścig kategorii B – Nagroda Stadniny Koni Lesieniec. Zwyciężyła w nim trenowana w Warszawie przez Dorotę Kałubę Zarina (Ostragon – Zgadula). Najwięcej gonitw (10) wygrały konie hodowli michałowskiej, na drugim miejscu uplasował się Janów Podlaski (8), natomiast Białka musiała zadowolić się dwiema wygranymi.
Większość gonitw wygrały konie hodowli prywatnej. Ze względu na opóźnienie rozpoczęcia wyścigów na Służewcu, we Wrocławiu zaczęły gościć konie z Warszawy. Po dwa wyścigi wygrały m.in.: późniejsza triumfatorka nagród Białki i Porównawczej – Orgia Fata (Chndaka – HF Olympia) oraz zwycięzca Nagrody Europejczyka, ogier Zejman (Ataman – Zanja).

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.