Reklama
Las Vegas goni Paryż?

Aktualności

Las Vegas goni Paryż?

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Od kwietnia tego roku, w światowym kalendarzu najważniejszych, międzynarodowych pokazów pojawi się jeszcze jedna wielka impreza.

Arabian Horse Breeders Alliance (AHBA), organizacja non-profit, której celem jest promowanie koni arabskich, organizuje nową, coroczną imprezę pod nazwą Arabian Breeders World Cup (czyli Puchar Świata Hodowców Koni Arabskich). Pokaz – jako że służyć ma przede wszystkim przedstawieniu konia arabskiego jako zwierzęcia pięknego, atrakcyjnego, ale i wszechstronnie użytkowego oraz wyjątkowego – odbędzie się w nie byle jakim miejscu. Wybrano bowiem obiekt South Point Hotel & Casino w Las Vegas – światowym centrum luksusu i rozrywki.

Choć odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, impreza promowana jest jako prawdziwie międzynarodowa. Organizatorzy spodziewają się uczestników i widzów z całego świata, a klasy sędziowane będą w systemie europejskim (podobnym do tego z Pucharu Narodów w Akwizgranie czy Czempionatu Świata w Paryżu), przez międzynarodowy zespół sędziowski w składzie: Nasr Marei (Egipt), Luiz Rocco (Brazylia), Silvia Garde-Ehlert (Niemcy), Bruce McCrea (Arabia Saudyjska), Cindy Reich (USA), Doug Dahmen (USA). Poza klasami w ręku (hodowlanymi), rozegranych zostanie kilkanaście klas użytkowych, sędziowanych przez Richarda Petty (USA).
Poza nagrodami dla zwycięzców i liderów klas oraz czempionów, prowadzony będzie ranking hodowców (podobny do tego z Pucharu Narodów). Punkty przyznawane będą za zdobyte czempionaty, wiceczempionaty i Top Five oraz za miejsca w klasach (1-5). Zwycięzca rankingu otrzyma przechodnie trofeum – Arabian Breeders Cup Perpetual Trophy.

Wśród patronów i sponsorów imprezy znalazło się wiele osobistości, reprezentujących wiodące stadniny bądź przemysł związany z końmi arabskimi – m.in. stadniny Al Shaqab (Katar) i Al Khalediah (Arabia Saudyjska), Gallun Farms Inc. (USA), C.Jarvis Insurance czy Dubai International Horse Championships. W gronie organizatorów i gości oficjalnych znajdujemy nazwiska znane również z polskich ringów, m.in. Scotta Benjamina, Jerzego Zbyszewskiego, Stuarta Vesty.

Pierwsza edycja imprezy odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia, a poprzedzona zostanie otwarciem – wieczorną galą w ekskluzywnym Wynn Resort (19 kwietnia).

Miejmy nadzieję, że nowa impreza na stałe wpisze się w kalendarz światowych pokazów i – zgodnie z zamierzeniem organizatorów – będzie miała prawdziwie międzynarodowy charakter. Być może stanie się również alternatywą dla wystawców, zniechęconych pro-egipską ekspansją na wiodących europejskich ringach. Tylko czy na pewno, jeśli patronami tej nowej imprezy są szejkowie z Kataru i Arabii Saudyjskiej, a w gronie zaproszonych sędziów przynajmniej trzech hoduje konie Straight Egyptians? Zobaczymy.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy: www.arabianbreedersworldcup.com

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.