Reklama
Minister nie chce wyścigów?

Aktualności

Minister nie chce wyścigów?

Barq i Ernesto, fot. Tomasz Celmer
Barq i Ernesto, fot. Tomasz Celmer

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Barq i Ernesto, fot. Tomasz Celmer
Barq i Ernesto, fot. Tomasz Celmer

Sezon wyścigowy na warszawskim Służewcu według wstępnych planów miał się rozpocząć już za ok. 2 tygodnie, 22 kwietnia. Tymczasem nadal trwają urzędnicze spory pomiędzy Polskim Klubem Wyścigów Konnych i Stadem Ogierów Łąck Sp. z o.o. (potencjalnym organizatorem gonitw), a Ministerstwem Skarbu. Według podanych wczoraj przez „Rzeczpospolitą” informacji, Ministerstwo wydało decyzję o skróceniu okresu dzierżawy organizatorowi gonitw – z 10 lat na okres jednego roku. Niweczy to plany i założenia finansowe organizatorów wyścigów i zakładów wzajemnych. Potencjalny organizator – Stado Ogierów Łąck Sp. z o.o. chciał inwestować w wyścigi przez okres co najmniej pięciu lat i podpisał już umowę dzierżawy z właścicielem hipodromu – PKWK. Również pięcioletnim okresem współpracy był zainteresowany organizator zakładów wzajemnych – Toto-Mix. Brak akceptacji Ministerstwa, które zasłania się błędami merytorycznymi i formalnymi w złożonych dokumentach, niweczy wszystkie prowadzone dotąd rozmowy.

Prezes PKWK, Feliks Klimczak w rozmowie z portalem internetowym Finisz.pl wymienił owe „błędy merytoryczne i formalne”, których wyjaśnianie zajęło resortowi ministerialnemu 3 tygodnie. – Owe błędy zostały po raz kolejny opisane i wyjaśnione – mówi Klimczak. Tymczasem Ministerstwo Skarbu nadal nie podejmuje żadnych decyzji. A czas płynie…

Sytuacja sprawia wrażenie, że strony, które powinny działać wspólnie w imię dobra polskiej hodowli koni i ich selekcji na warszawskim torze wyścigowym, nie potrafią albo nie chcą dojść w tym roku do porozumienia.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.