Reklama
Arabska liga mistrzów

Aktualności

Arabska liga mistrzów

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Al Lahab, fot. Lise Drapeyroux
Al Lahab, fot. Lise Drapeyroux

Wczoraj wieczorem zakończył się opisywany przez nas wcześniej, prestiżowy pokaz klasy A w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).
Czempionaty wygrali faworyci, dobrze znani z ubiegłorocznych pokazów najwyższej rangi. Wśród klaczy: Czempionka Młodzieżowa – Bess Fa’izah (obecna Czempionka Świata Klaczy Młodszych), należąca do Ajman Stud (ZEA), przed Layan Al Khalediah (Al Khalediah Farm, Arabia Saudyjska); Czempionka Klaczy Starszych – Robin K (obecnie Czempionka Świata Klaczy Starszych, m.in. Czempionka Pucharu Narodów 2006, własność Al Khalediah Farm), przed Panareą By Palawan (m.in. Młodzieżowa Wiceczempionka Świata 2006) z Ajman Stud.
W zmaganiach ogierów starszych, zgodnie z przewidywaniami, zmierzyli się zwycięzcy klas – niemiecki faworyt Al Lahab (oceniony w swej klasie na 94.3 pkt) z michałowskim Esparto, dzierżawionym przez Ajman Stud, który wygrał swoją klasę z wynikiem 92,5 pkt. Również zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, palma pierwszeństwa w czempionacie przypadła Al Lahabowi – ogierowi w modnym, egipskim typie, również lepiej przygotowanemu do startu pod względem kondycyjnym, chociaż zdecydowanie ustępującemu „naszemu” Esparto chociażby ruchem w kłusie. Oba ogiery przygotowywane były do startu przez Franka Spoenle.
Czempionem Ogierów Młodszych został, również dobrze znany obserwatorom zagranicznych pokazów, Marquis (m.in. czempion pokazów w Sharjah, Dubaju, Wells i Menton, Top 5 w Pucharze Narodów 2006, własności Al Khalediah Farm) przed rocznym Aj Dinarem z Ajman Stud.

Polska hodowla, oprócz wiceczempionatu zdobytego przez Esparto, odniosła w Dubaju jeszcze jeden sukces. Udział w tym prestiżowym pokazie wziął również prywatnej hodowli dwuletni Popo (Ekwist – Prokanitsa po Karnaval) Przemysława Sawickiego. Ogierek, oceniony wysoko, bo aż na 90,5 pkt, zajął w klasie ogierów 2-letnich dobrą, czwartą pozycję. Przegrywając jedynie z takimi sławami jak Mardigras JMF, Fever Ibn Eternity-D i Baanderos, Popo pokonał 9 przeciwników uczestniczących w jego klasie.

Jak zaprezentowały się w Dubaju Esparto i Al Lahab można obejrzeć na filmach z prezentacji obu ogierów:

Al Lahab ( http://www.youtube.com/watch?v=2HIk_9DDzuw )

Esparto (http://www.youtube.com/watch?v=aPSpFKr4cmQ)

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.