Twitter
WhatsApp
Email
logo Babolnej

Polscy jeźdźcy rajdowi rozpoczęli sezon startów międzynarodowych na zawodach CEI w Babolnej. Na liście startowej całych zawodów widniało aż 205 par, w tym zawodnicy z Holandii, Austrii i Niemiec. W trudnych warunkach atmosferycznych (słońce i prawie 30 stopniowy upał) wystartowało 9 polskich duetów. Na dystansie 120 km najlepszy rezultat z polskiej ekipy osiągnęła Beata Dzikowska na Cyrylu (Sinus – Cyrla): 7. miejsce (tempo 15.67 km/h). Kamila Kart na Cercie (Balon – Certoza) była dwunasta, a Tomasz Tura dosiadający Esaula – trzynasty. Na dystansie 80 km Ewelina Preis na Ashminie (Fawor – Aktorka) z tempem 16,87 była ósma, a zaraz za nią uplasował się Artur Landau na Hincie (Entyk – Harmata). Obie kategorie seniorów wygrali jeźdźcy dosiadający koni czystej krwi arabskiej. W kategorii juniorów na dystansie 80 km ósme miejsce zajęła Olga Ciesielska na Shanokku (Santhos – Sinjah) z tempem 15,85.