Reklama
Impas w kalendarzu pokazów

Aktualności

Impas w kalendarzu pokazów

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
logo imprezy w Bełżycach
logo imprezy w Bełżycach

Burmistrz Bełżyc – Bogdan Czuryszkiewicz, oficjalnym zarządzeniem opublikowanym na stronie internetowej miasta i gminy Bełżyce, potwierdził odwołanie IV Polskiego Festiwalu Koni, w ramach którego 10 czerwca miał odbyć się IV Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich. Powodem jest „drastyczne ograniczenie środków finansowych przez Radę Miejską w Bełżycach” (pełny tekst zarządzenia: http://www.belzyce.pl/portal/files/PFK_odwolanie.pdf ). To wielka strata w kalendarzu polskich pokazów koni arabskich – impreza w Bełżycach z roku na rok stawała się coraz lepiej zorganizowanym, sympatycznym pokazem, będącym okazją do sprawdzenia swoich koni przed „poważnymi” rozgrywkami w Białce czy Janowie Podlaskim.
Wygląda na to, że organizacja pokazów koni czystej krwi arabskiej przeżywa impas, i to nie tylko w Polsce. W mijający weekend hodowców zelektryzowała informacja o odwołaniu prestiżowego pokazu klasy B Rahmatu-llah World Arabian Horse Cup w St. Tropez (zaplanowany na 1-3 czerwca), który – pod zmienioną nazwą – miał być kontynuacją rozpoczętej w pięknym stylu i miejscu imprezy – St. Tropez Arabian Cup, a nawet miał być przeciwwagą dla zorganizowanego kilka tygodni temu Arabian Breeders World Cup w Las Vegas. Nieoficjalnie mówi się o niesnaskach między członkami komitetu organizacyjnego pokazu. Do St. Tropez wybierała się polska reprezentacja koni prywatnej hodowli, która (według nieoficjalnych informacji) nie zrezygnowała jednak ze startów w zagranicznych pokazach w tym roku – sporą stawkę polskich koni będzie można zobaczyć już na międzynarodowym pokazie klasy A w Wels (19-20 maja).

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.