Reklama
Źrebię Pianissimy – pierwsze zdjęcie!

Aktualności

Źrebię Pianissimy – pierwsze zdjęcie!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
źrebię od Pianissimy, fot .arch. Brookville Arabians
źrebię od Pianissimy, fot .arch. Brookville Arabians

Dzięki uprzejmości Brookville Arabians (USA) mamy przyjemność pokazać pierwsze zdjęcie źrebięcia od najsłynniejszej polskiej klaczy ostatnich lat – janowskiej Pianissimy (Gazal Al Shaqab – Pianosa/Eukaliptus), trójkoronowanej, młodzieżowej czempionki Świata, Europy, Pucharu Narodów oraz Polski, USA i pokazów w Białce, Falborku i Scottsdale (USA), obecnie będącej w dzierżawie do Aria International (Pride of Poland USA, LLC) w USA.

– Z dumą przekazujemy wiadomość, że w niedzielę po południu (20 maja) przyszła na świat wyśmienita, gniada klaczka. Tak jak oczekiwaliśmy – jest PIĘKNA – doniósł polskimarabom.com Matthew Gales, właściciel stadniny Brookville Arabians. Ojcem klaczki jest Ames Charisma (Magnum Psyche – Ames Mirage), czempion USA ogierów rocznych i czempion ogierów rocznych Regionu 13.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy, w USA otrzymano jak dotąd pięć zarodków źrebiąt Pianissimy, mających przyjść na świat metodą embriotransferu (a więc noszonych przez klacze-biorczynie, zastępcze matki, które po wszczepieniu wypłukanego zarodka noszą ciążę, a potem odchowują urodzone źrebię, co nie obciąża biologicznej matki i pozwala jej np. kontynuować karierę pokazową).

Urodzona w Brookville Arabians klaczka jest drugim źrebięciem Pianissimy, które przyszło na świat. Wcześniej, 11 marca, w Evergreen Arabians w Kalifornii, u państwa Liz i Harolda Greenów, urodziła się kasztanowata klaczka po młodzieżowym wiceczempionie USA i Kanady, czempionie Scottsdale – ogierze Pershahn El Jamaal (Ali Jamaal – Perfectshahn SRA). Pozostałe 3 embriony to potomkowie ogierów El Nabila B (Kubiniec – Elf Layla Walayla B), m.in. czempion Brazylii, Top Ten Scottsdale, Enzo (Padrons Psyche – RD Bey Shahmpane), m.in. dwukrotny czempion i wiceczempion USA, czempion pokazu w Scottsdale, oraz Eden C (Enzo – Silken Sable), a ich narodziny planowane są w terminie późniejszym w Mystica Arabians w Australii (po El Nabila B) i w Ponderosa Arabians w USA (po Enzo).

Przypomnijmy jeszcze dalsze plany, jakie ma wobec Pianissimy dyrektor stadniny w Janowie Podlaskim, Marek Trela, który w rozmowie z Mateuszem Jaworskim powiedział:
„W Stanach Zjednoczonych pozostanie do końca przyszłego sezonu (2007 – przyp.red.), a po jego zakończeniu wróci do macierzystej stadniny źrebna”.
(www.polskiearaby.pl, fragment wywiadu zamieszczonego 28.12.2006)

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.