Reklama
Konie arabskie w telewizji

Aktualności

Konie arabskie w telewizji

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Zenon Lipowicz, fot. Marian Gadzalski
Zenon Lipowicz, fot. Marian Gadzalski

Dziś, w piątek, o godz. 17:45 w TV Polonia będzie można obejrzeć prawie godzinny film poświęcony jednym z najbardziej znanych hodowców i trenerów polskich koni arabskich w Stanach Zjednoczonych – Jolancie i Zenonowi Lipowiczom.

Wywodzący się z „trenerskiej” rodziny Zenon Lipowicz, znany jeździec sportowy i przeszkodowy, w latach 1958–1969 był na Służewcu trenerem koni wyścigowych (trenował m.in. słynną Derbistkę i Oaksistkę – Sabellinę). Po wyjeździe do USA w 1969 r. przygotowywał konie arabskie do startów na amerykańskich torach. Będące w treningu Zenona Lipowicza janowskiej hodowli ogiery: Sambor, Algorab i Allahabad zdobyły Narodowe Czempionaty USA dla koni wyścigowych (US National Champion Race Horse).

Po powrocie do kraju Zenon Lipowicz został wicedyrektorem Państwowych Torów Wyścigów Konnych (1972–1973). Wprowadził na torze służewieckim maszyny do stępowania koni i wiele innych innowacji. W 1974 r. ponownie wyjechał do USA, aby trenować konie wyścigowe. W 1980 r. został hodowcą, właścicielem i trenerem we własnym ośrodku w Arizonie.

Obecnie Zenon Lipowicz jest autorytetem i konsultantem ds. hodowli i treningu koni arabskich, współpracującym m.in. z wieloma czasopismami polskimi i zagranicznymi poświęconymi tej rasie.

„Pół wieku w galopie”, piątek 15.06.2007, TV Polonia 17:45; powtórka w poniedziałek 18.06.2007 o godz. 9.45

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.