Reklama
Po czempionaty do Norwegii!

Aktualności

Po czempionaty do Norwegii!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Primadonna, fot. Katarzyna Dolińska
Primadonna, fot. Katarzyna Dolińska

W małym, 50-tysięcznym norweskim mieście Drammen, w regionie Buskerud, 41 km na południowy zachód od Oslo, odbył się w miniony weekend czempionat klasy B, w którym wystartowały klacze z Polski. Agnieszka i Andrzej Wójtowiczowie przywieźli tu Garunę (Grafik – Gwarka/Monogramm) oraz Kashirę (Magnum Psyche – Kahila IV/ Ibn Bint Inas). Ta ostatnia została Czempionką Klaczy Młodszych.
Powiodło się także Primadonnie (Padrons Psyche – Pelargonia/Alegro), wł. Tomasza Tarczyńskiego, która zdobyła tytuł Czempionki Klaczy Starszych i Najlepszego Konia Pokazu.

Mówi Tomasz Tarczyński:
– Mam dużą satysfakcję, bo od początku Stadnina Grabów nad Pilicą stawiała na konie pokazowe, a nie użytkowe. To pierwszy nasz tak duży sukces i przy tym ogromna zachęta na przyszłość. Przed Primadonną jeszcze być może w tym roku pokaz klasy A. Zobaczymy.
Oczywiście pojawiły się oferty kupna, ale nie byłem nimi zainteresowany.

Andrzej Wójtowicz dodaje:
– Dwa konie trenowane w Bełżycach wygrywają czempionat! To prywatna satysfakcja, a zarazem dowód na jakość polskich koni. Konkurencja trochę nas zaskoczyła, była znacznie mocniejsza, niż się spodziewaliśmy. Oprócz koni ze Skandynawii, przyjechały także m.in. konie z Belgii, Francji, Niemiec i Anglii.

Niepowodzenie Garuny, która zajęła 7. miejsce w klasie, jej trener tłumaczy liczbą rywalek (16 klaczek w jej klasie) oraz kłopotami podczas podróży, która trwała aż 28 godz. Kashira zaś staje się międzynarodową czempionką. To już drugi jej tytuł – w zeszłym roku była Czempionką Klaczy Młodszych na Międzynarodowym Pokazie w Baden pod Wiedniem. Obie zwycięskie klacze są hodowli Stanisława Redestowicza.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.