Reklama
Emandoria, Hun i pęknięta prezenterka

Aktualności

Emandoria, Hun i pęknięta prezenterka

Emandoria, fot. Katarzyna Dolińska
Emandoria, fot. Katarzyna Dolińska

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Emandoria, fot. Katarzyna Dolińska
Emandoria, fot. Katarzyna Dolińska

Podczas gdy europejscy miłośnicy polskich koni bacznie śledzili wyniki pokazu w Stroehen i zawodów rajdowych w Getyndze, w miniony weekend na pokazie za oceanem wystąpiło półrodzeństwo po ogierze Gazal Al Shaqab – michałowska Emandoria (wydzierżawiona przez Pride of Poland Partnership) oraz wyhodowany w Białce Hun, na którego dzierżawę założono syndyk The Hun Partnership.

Tym razem oba konie, trenowane przez słynnego Grega Galluna, wystąpiły w pokazie Regionu III w Reno (Nevada), zdobywając jednogłośnie tytuły czempionów w klasach w ręku.

Udało nam się dotrzeć do szczegółów dotyczących występu polskich koni oraz do okoliczności, w jakich przyszło zdobywać im tytuły – a nie były to okoliczności do końca sprzyjające…

Klasa klaczy była bardzo mocna – zwłaszcza dwie z rywalizujących piękności zwracały powszechną uwagę. Były to Letyf Falconess (po Falcon) oraz michałowska Emandoria, która w porównaniu z konkurentką miała bardziej egzotyczną urodę i – zdaniem jednego z obserwatorów – “łabędzią szyją wyprawiała wręcz niesamowite rzeczy”. Jeszcze dłużej w pamięci widzów pozostanie zapewne prezentacja Huna, któremu podczas pokazu zerwała się prezenterka i ogier dał popis iście wspaniałej klasy liberty, przez kilka minut skutecznie unikając prezentera! Publiczność była tym bardziej zachwycona, że ogier zupełnie nie wydawał się spłoszony i nie robiły na nim wrażenia zgromadzone w ringu pozostałe ogiery.

– Hun był zdecydowanie najlepszy w swojej klasie – komentuje Valerie, hodowczyni koni arabskich i jedna z obserwatorek pokazu. – Oglądałam pokaz razem z moją instruktorką ujeżdżenia, która jest również sędzią koni arabskich USEF (Unitied States Equestrian Federation). Także jej zdaniem Hun powinien wygrać tę klasę – i tak się stało! Niestety prezenterka Huna pękła podczas pokazu, jednak stało się to już po jego ocenie. Ponieważ zawinił sprzęt, według amerykańskich przepisów ucieczka konia nie skutkowała zmianą jego oceny. Jak widać, nieprzewidziane wypadki zdarzają się nawet najlepszym – to była druga tego dnia ucieczka konia pokazywanego przez Grega Galluna – jednak w przypadku Huna pęknięta prezenterka chyba przyniosła mu szczęście! O Emandorii słyszałam już wcześniej, więc z przyjemnością poszłam obejrzeć jej występ. Moim zdaniem klacz wyróżniała się bardzo dobrą kłodą, a szyja i głowa były wprost przepiękne. Emandoria pokazała się bardzo dobrze i z łatwością wygrała klasę. Pamiętam zeszłoroczny występ Piaffa i El Dorady w pokazie Regionu 3. Pokazywane w tym roku konie nie zrobiły na mnie może aż tak dużego wrażenia, jak tamta para, choć zdecydowanie wybijały się spośród reszty koni. Myślę, że może mieć to związek z młodym wiekiem Emandorii i Huna, które moim zdaniem powinny jeszcze wypięknieć z wiekiem – dodaje Valerie.

Przypomnijmy, że Hun ma już na swoim koncie ubiegłoroczny tytuł czempiona Regionu I w Kalifornii, natomiast Emandoria znana jest miłośnikom koni arabskich ze swoich licznych europejskich sukcesów, m.in. tytułu młodzieżowej Czempionki Świata i Europy, Top 5 Pucharu Narodów i dwukrotnej młodzieżowej Wiceczempionki Polski.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.