Reklama
Werona: owacja na stojąco dla klaczy z Michałowa

Aktualności

Werona: owacja na stojąco dla klaczy z Michałowa

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Zagrobla, fot. Mateusz Jaworski
Zagrobla, fot. Mateusz Jaworski

Sobota w Weronie była dniem pełnym wrażeń. Czempionat Europy przyciągnął tłumy, widownia już w czasie pierwszej klasy klaczek rocznych zapełniła się po brzegi. A klasę tę wygrała Zawah De Lam (As Kayro – Wilaya De Lam) z Francji, z punktacją 91,7. Za nią uplasowały się reprezentantki Polski: Espinezja (Psytadel – Entaga), hod. i wł. Leszka Jarmuża i Psyche Victoria (Ekstern – Pallas Atena) ze stadniny Chrcynno Pałac. Niezwykle urodziwa Espinezja zdobyła łączną notę 91,4 pkt. – najwyżej sędziowie ocenili ją za typ oraz głowę z szyją. Psyche Victoria miała do niej niewielką stratę – zebrała w sumie 91,1 pkt.

Następną rozgrywaną klasą była klasa ogierków rocznych. Tu palmę pierwszeństwa dzierżył Hypnotic Ibn Eternity (Eternity Ibn Navarro – WH Marissa Rose), z punktacją 91,6. Drugi był Altis (WH Justice – Albia), hod. i wł. Falborek Arabians, który otrzymał 91,3 pkt.

Athenaa, fot. Mateusz Jaworski
Athenaa, fot. Mateusz Jaworski

Klasę klaczy dwuletnich zdominowało potomstwo trzech ogierów: WH Justice’a, Eksterna i Khidara (wystąpiły po 3 córki każdego z nich). Pierwsze miejsce zajęła Psynata (Psytadel – Natalia), z notą 92,7. Właścicielem klaczki jest Dubai Arabian Stud. Druga była Abha Opalina (WH Justice – Om El Amira Estopa) z Hiszpanii, z notą 92,4. Następne miejsca w pierwszej piątce należały do polskich koni. Na trzeciej pozycji znalazła się janowska Sefora (Ekstern – Sawantka) z notą 92,1 pkt., na czwartej jej koleżanka stajenna Pinta (Ekstern – Pilar) z tą samą punktacją, na piątej Eksterna (Ekstern – Emanta) z Falborek Arabians, z notą 91,5 pkt. Sefora została lepiej niż Pinta oceniona za typ, za to Pinta otrzymała jedną „20” za ruch. Sefora była zresztą wyraźnie zmęczona podróżą lub po prostu nie miała swojego dnia: wydawała się ospała, nie bardzo miała ochotę się pokazywać – ani na stój, ani w ruchu, pomimo starań prezenterki Johanny Ullström.

W kolejnej klasie, ogierków dwuletnich, na pierwszym miejscu uplasował się syn ogiera El Amin – ogierek Memphis 27 (od klaczy SA Misha Apal) z Belgii, z notą 92,9 pkt. Drugi był syn przybyłego w tym roku do Polski ogiera FS Bengali – ogierek Aja Santana (od Bey Santeyny), z notą 91,2 pkt.

Estoria, fot. Mateusz Jaworski
Estoria, fot. Mateusz Jaworski

Klasę klaczy trzyletnich zdominowały michałowskie córki Gazala Al Shaqab. Wygrała Pistoria (od Palmiry), z punktacją 93,2 pkt., druga była Ejrene (od Emocji) z 92,8 pkt. Piąte miejsce zajęła Norma (od Niny) z 91,3 pkt. W tej klasie startowała również Ganga (Emigrant – Granada) pp. Poszepczyńskich (Chrcynno Pałac), jednak choć oceniona wysoko (90,4 pkt.), nie weszła do pierwszej piątki.

Wśród ogierów trzyletnich pierwsze miejsce zajął Im Bayard Cathare (Padrons Immage – Shamilah Bagheera), z notą 92,3 pkt. Drugi był Bolero E.M. (Shaklan Ibn Bengali – Bawos), z tą samą punktacją, lecz gorszymi ocenami za typ. Trzecia lokata przypadła białeckiemu Celsjuszowi (Ekstern – Carina), którego oceniono na 91,5 pkt. Celsjusz zyskał uznanie dobrym ruchem (5×19, a za typ 5×19).

Athenaa, fot. Mateusz Jaworski
Athenaa, fot. Mateusz Jaworski

Klasę klaczy 4,5,6-letnich wygrała Athenaa (Ashhal Al Rayyan – Ass Windi) ze stadniny Al Khalediah Stables, z notą 93,58 pkt., w tym 3×20 za typ i 2×20 za głowę z szyją. Druga była Col Cora (od Catiki), fenomenalnie się ruszająca córka ogiera Wagner (mającego w ¾ polski rodowód): oceniono ją na 92,7 pkt. Czwarte miejsce zajęła janowska Etnologia (Gazal Al Shaqab – Etalanta), z notą 92,4 pkt. Występująca w tej klasie Primadonna (Padrons Psyche – Pelargonia), wł. Tomasza Tarczyńskiego, znalazła się poza pierwszą piątką.

Klasa klaczy 7,8,9-letnich należała do michałowskiej Estorii (Laheeb – Ekspozycja), która otrzymała 92,6 pkt. Druga była niezwykle żeńska, z wyraźną hreczką Delicja De Helios o polskich korzeniach (Degon de Helios – Estancja), z notą 91,9 pkt. Trzecie miejsce przypadło białeckiej Emice (Eldon – Emoza), z punktacją 91,7 pkt.

Eberia i Christine Jamar-Demeerssman, fot. Mateusz Jaworski
Eberia i Christine Jamar-Demeerssman, fot. Mateusz Jaworski

Ostatnia klasa, klaczy 10-letnich i starszych, wzbudziła największe emocje. W przepięknym stylu zawojowały ją klacze z Michałowa. Wygrała wspaniała Zagrobla (Monogramm – Zguba) , z fantastyczną notą 94,8 pkt.: 3×20 za typ, 1×20 za głowę z szyją, 4×20 za ruch. Druga Palmira (Monogramm – Palestra) otrzymała 94,2 pkt.: 3×20 za typ i aż 5×20 za ruch! Klacze te publiczność dopingowała na stojąco, okrzykami, śpiewami i gwizdami. Trzecia Eberia (Ecaho – Ebolia), należąca do Jamar Arabians w Belgii, oceniona została na 93,6 pkt. Jej właścicielka, p. Christine Jamar-Demeerssman, kilka minut po odebraniu nagrody powiedziała polskimarabom.com: „To była najpiękniejsza klasa dzisiejszego dnia. Klacze michałowskie są klasą same w sobie, dlatego kupuję konie w Polsce nie tylko dla siebie, ale i dla moich klientów z Europy, Kataru czy Dubaju. Te klacze reprezentują najwyższy światowy poziom, są po prostu najpiękniejsze. To wielki sukces hodowlany”.
W klasie tej piąte miejsce zajęła jeszcze Emocja (Monogramm – Emigracja), także z Michałowa, z notą 91,9 pkt.

 

Wyniki poszczególnych klas publikuje strona organizatora czempionatu – ANICA

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.