Reklama
Niedziela w Weronie: włoski taniec Grafika

Aktualności

Niedziela w Weronie: włoski taniec Grafika

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Grafik, fot. Mateusz Jaworski
Grafik, fot. Mateusz Jaworski

Dziś rano w Weronie rozegrano trzy ostatnie klasy ogierów: 4,5,6- letnich, 7,8,9-letnich oraz 10-letnich i starszych. Pierwszą z klas wygrał siwy janowski Poganin (Laheeb – Pohulanka) z łączną punktacją 93,00, w tym jedną „20” za ruch. Ogier ten pokazał się naprawdę doskonale, zarówno w ruchu, jak i podczas oceny na stój. To następca janowskich czempionów! Drugi w tej klasie był michałowskiej hodowli, a dzierżawiony przez Ajman Stud (Sheikh Ammar Bin Humaid Al Nuaimi) Esparto (Ekstern – Ekspozycja). Ten niewątpliwy faworyt klasy zdobył 92,5 pkt. Został oceniony gorzej od Poganina za ruch, z kolei za typ odrobinę lepiej. Widać było, że zjawiskowy zazwyczaj Esparto był w nieco gorszej formie, bo nie chciał ujawnić swoich ruchowych predyspozycji. Prezentował go Frak Spoenle z Niemiec. Do tej klasy zapisany był również michałowski Drabant (Gazal Al Shaqab – Demona), jednak został wycofany.

Poganin, fot. Mateusz Jaworski
Poganin, fot. Mateusz Jaworski

Druga klasa ogierów: 7,8,9-letnich należała do ogierów zagranicznej hodowli. Pierwsze miejsce zajął niemiecki BS Specific (Sandstorm JC – Basara Saiyana), z notą 92,5 pkt. Drugi był Emin Pacha De Lam (Ekla de Gargassan – Sayinara) ze SK Lam’s Arabians. Na czwartej pozycji uplasował się polskiej hodowli (SK Michałów) Emiliusz (Laheeb – Emocja), należący do SK Agmal Arabians, z notą 91,8. Piąty był Gaspar (Emigrant – Gaskonia), z notą 91,3pkt. Gaspar w szczególności nie spodobał się pani sędzi z Francji, Christiane Chazel. Dostał od niej tylko jedną „19” za ruch. W tej samej klasie startował również Eternal – syn Eksterna, od Elegantkah, wyhodowany w belgijskiej stadninie Jamar Arabians.

Dekoracja Esparto, fot. Mateusz Jaworski
Dekoracja Esparto, fot. Mateusz Jaworski

Ostatnią rozgrywaną klasą podczas tegorocznego Czempionatu Europy w Weronie była klasa ogierów 10-letnich i starszych, którą swoją prezentacją zdominował tym razem – przy owacjach publiczności – siwy Grafik (Eukaliptus – Gaskonia). Ogier ten otrzymał od
wszystkich sędziujących tę klasę pięciu sędziów „20” za ruch. Nie mogło być inaczej: Grafik nie kłusował, ale po prostu płynął nad ziemią, odbijając się z gracją niczym baletnica. Łączna liczba punktów zdobytych przez tego ogiera to 93,8. Od sędziny z Włoch dostał też „20” za typ, od pozostałych sędziów po 19,5. Drugi w tej klasie był również siwy FG Makao (Moroc – Markaja) z Włoch. Widać było jednak przepaść dzielącą te dwa ogiery. FG Makao otrzymał w łącznej ocenie 11 punktów mniej (458 pkt) od Grafika (469), a zazwyczaj zwycięzca ma przewagę dwóch, trzech punktów.

 

O klasach rozgrywanych w sobotę przeczytasz tutaj  

Wyniki poszczególnych klas publikuje strona organizatora czempionatu – ANICA

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.