Reklama
Przymiarki do sezonu pokazowego 2008

Aktualności

Przymiarki do sezonu pokazowego 2008

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
International Deurne Cup
International Deurne Cup

Choć kalendarz pokazów na 2008 rok oficjalnie opublikowany zostanie na początku przyszłego roku, to już teraz organizatorzy przyszłorocznych imprez informują o terminach, zabiegając o uczestników i sponsorów.

Raymond Tromp i Sally Henshaw w imieniu organizatorów poinformowali o reaktywacji majowego, międzynarodowego pokazu klasy B w holenderskim Deurne. Nowy pokaz będzie nosił nazwę International Deurne Cup i będzie odbywał się tak jak jego poprzednik – Tulip Cup, na terenie malowniczo położonego w iglastym lesie Dutch Equestrian Center Deurne. Inauguracja imprezy zaplanowana jest na 3-4 maja 2008 i reklamowana jako “pierwszy europejski pokaz sezonu” (jednak już wiadomo, że nim nie będzie – o czym za chwilę). Do sędziowania kilkunastu klas (m.in. źrebiąt, roczniaków i koni starszych) zaproszono sześcioosobową komisję w składzie: Joanne Lowe (Wlk. Brytania), Christianne Chazel (Francja), Anna Stojanowska (Polska), Hassanain Al Nakeeb (Wlk. Brytania), Marc Ismer (Niemcy), Ferdinand Schwestermann (Szwajcaria).

Miejmy nadzieję, że nowy pokaz godnie zastąpi dobrze znany i cieszący się uznaniem Tulip Cup, odbywający się w Holandii od 1998 r. W 2006 r. organizatorzy oficjalnie ogłosili zamknięcie pokazu po dziewięciu latach (impreza dwukrotnie miała przerwę: w 2001 i 2003 r.; za drugim razem odwołano ją z powodu zakazu transportu zwierząt w czasie epidemii ptasiej grypy). W 2007 r. Tulip Cup miał użyczyć terminu innemu pokazowi międzynarodowemu klasy B w tej części Europy: Saint-Tropez Arabian Cup, który – jako głośno reklamowana, prestiżowa impreza – do tej pory rozgrywany był jesienią. Jednak w 2006 r. po pokazie w St. Tropez wybuchł skandal związany z dopuszczeniem do startu koni tzw. „ponadkwalifikowanych”, czyli będących zwycięzcami czempionatów „tytularnych” – Pucharu Narodów, Czempionatu Europy, Świata i Środkowego Wschodu (wg reguł wprowadzonych przez ECAHO w lutym 2006, zwycięzcy tych pokazów nie mogą brać udziału w pokazach klasy B i C, afiliowanych przez ECAHO). W 2007 r. pokaz w Saint- Tropez odwołano.

Mimo zapowiedzi, na stronie organizatorów International Deurne Cup nie ma jeszcze warunków zgłaszania koni, podano już jednak rekomendowane hotele oraz ceny pakietów sponsorskich. Do tej pory patronat nad nową imprezą objęły m.in. Albidayer Stud (Zj. Emiraty Arabskie), Klarenbeek Arabians (m.in. właściciel polskich ogierów Pesal i Empres), oraz media – Eyecatcher Advertising i portal Straightegyptians.com.

Sankt Petersburg, fot. Joanna Jonientz
Sankt Petersburg, fot. Joanna Jonientz

Pierwszym zapowiadanym europejskim pokazem sezonu będzie St. Petersburg Open – pokaz międzynarodowy klasy C w Sankt Petersburgu (Rosja). Reprezentujący organizatorów Igor Botchkarev poinformował nas (choć jeszcze nieoficjalnie), że piąta edycja imprezy zaplanowana jest w dn. 30 kwietnia – 1 maja i prawdopodobnie będzie znów, jak w roku ubiegłym, częścią wielkiego święta hippicznego All-Russian Equesterian Games, trwającej 10 dni imprezy obejmującej pokazy i konkurencje w prawie wszystkich dyscyplinach jeździeckich, z pulą nagród wynoszącą 200 tys. dolarów. Drugi z rosyjskich pokazów – narodowy pokaz w Moskwie, odbędzie się w sierpniu, lecz jego dokładny termin nie jest jeszcze znany.

2008 Ajman Arabian Horse Show
2008 Ajman Arabian Horse Show

Ze względu na warunki klimatyczne, pokazy koni arabskich rozpoczną się – tradycyjnie – wcześniej na Bliskim Wschodzie. Podczas gdy Europa pogrążona będzie w mroźnej, zimowej aurze, międzynarodowy pokaz koni czystej krwi arabskich gościć będzie w najmniejszym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Ajmanie, 25 km od Dubaju. Zaplanowany w dniach 25–26 stycznia 2008 Ajman Arabian Horse Show zapowiadany jest jako niezwykle prestiżowa impreza, w której najwyższej klasy konie z całego świata rywalizować będą o cenne nagrody pieniężne i rzeczowe. Znając wyobraźnię i rozmach bliskowschodnich organizatorów w Ajmanie, można się spodziewać niezwykłego widowiska. Przedsmakiem ma być oferta przygotowana specjalnie dla gości pokazu przez jedną z najstarszych i najbardziej ekskluzywnych sieci hoteli – Kempinski, która wspierać będzie pokaz w Ajmanie. Pakiet pod nazwą „Luksus i błogość” w cenie ok. 2700 EUR za dwie osoby obejmuje m.in. trzy noce w apartamencie klasy Deluxe, transfer limuzyną z i na lotnisko, pustynne safari i dwudniowy pobyt w SPA.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.