Reklama
Pokaz QR Marca dla polskich hodowców

Aktualności

Pokaz QR Marca dla polskich hodowców

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
QR Marc, fot. Katarzyna Dolińska
QR Marc, fot. Katarzyna Dolińska

Podczas gdy wielu z nas przygotowywało się do nadchodzących świąt, grupa hodowców z Polski wyruszyła w długą podróż, aby na własne oczy przekonać się o urodzie głośno reklamowanego syna Marwana Al Shaqab – ogierka QR Marc (od Swete Dreams po Magic Dream CAHR), który na początku grudnia przyjechał do Jadem Arabians w Belgii, kupiony przez belgijskiego hodowcę czysto polskich koni arabskich – Paula Gheysensa, za astronomiczną kwotę 4 mln dolarów.

Zainteresowanie QR Markiem w Europie jest tak duże, że począwszy od jego przyjazdu w Jadem Arabians co tydzień organizowane były prezentacje ogiera (QR Marca obejrzeć można było tylko w wyznaczone dni, na umówionych wcześniej, grupowych prezentacjach). Polscy hodowcy, którzy obejrzeli ogiera 22 grudnia, byli pierwszymi i być może ostatnimi zainteresowanymi z Polski oglądającymi ogiera z bliska – ostatnia publiczna prezentacja QR Marca odbędzie się już tylko raz, w styczniu. Później ogiera czekają obowiązki reproduktora i przyszłej gwiazdy pokazów, trenowanej przez Franka Spoenle, który poprowadził ogiera również podczas przedświątecznej prezentacji.

To, co zobaczyli polscy hodowcy, nie zawiodło ich oczekiwań – jak potwierdza uczestniczka wyprawy Urszula Łęczycka, goście byli pod dużym wrażeniem ogiera, zwłaszcza jego kapitalnego frontu, poprawnej budowy i dobrego ruchu. Widzowie już po pokazie kilkakrotnie wracali do nowej stajni w należącym do Jadem Arabians centrum rozrodu koni, aby jeszcze raz rzucić okiem na stojącego w narożnym boksie ogiera. Efektem wyjazdu była też pierwsza zakupiona do Polski stanówka QR Markiem, jednak, jak nieoficjalnie wiadomo – w Polsce za rok urodzi się dużo więcej potomków nowego przybysza z USA.

Ogier wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród hodowców z Europy – podczas gdy polscy hodowcy podpisywali kontrakt w Jadem Arabians, jedna z bliskowschodnich stadnin zakupiła dużą liczbę stanówek QR Markiem przez telefon, nawet nie oglądając ogiera na żywo. W konsekwencji tego zakupu sporo polskiej hodowli klaczy (będących własnością tegoż nabywcy) również będzie spodziewało się potomstwa QR Marca w przyszłym sezonie.

Werter, z arch. Jadem Arabians
Werter, z arch. Jadem Arabians

Sam QR Marc w barwach belgijskiego właściciela zadebiutuje na wiosnę podczas pokazów na Bliskim Wschodzie, wtedy też okaże się, co na jego temat sądzą międzynarodowi sędziowie.

Wizytę w gościnnym Jadem Arabians zakończyła prezentacja innych ogierów przebywających

Extreme, z arch. Jadem Arabians
Extreme, z arch. Jadem Arabians

obecnie w ośrodku w Balen – m.in. Borsalino K (Encore Ali – Keepsake po Huckleberry Bey) oraz michałowskiej hodowli Wertera (Eukaliptus – Walkiria po Mamluk) zakupionego niedawno przez stadninę gospodarzy. Pokazano również stawkę źrebiąt z rocznika 2007. Polskim hodowcom najbardziej spodobała się liczna grupa wyjątkowo urodziwego potomstwa córek Eksterna, po czysto polskim ogierze Extreme (Ararat – Elegantkah po Gwizd), który niedawno wyjechał w dzierżawę do Brazylii.

 

 

film promocyjny QR Marca

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.