Reklama
2400 koni w Scottsdale

Aktualności

2400 koni w Scottsdale

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Olita w Las Vegas, fot. Nancy Pierce
Olita w Las Vegas, fot. Nancy Pierce

W trwającym od piątku 53 Pokazie Koni Arabskich w Scottsdale, Arizona (Annual Scottsdale Arabian Horse Show) zaprezentuje się w tym roku prawie 2400 koni (w tym także półkrwi). Polscy miłośnicy koni arabskich czekają przede wszystkim na występ białeckiego Huna 2003 (Gazal Al Shaqab – Hula/Penthagonn), należącego do The Hun Partnership (m.in. Greg Gallun) oraz janowskiej Olity 1996 (Ecaho – Orawa/Argo) dzierżawionej przez Valley Oak Arabians. Oba konie są trenowane i będą pokazywane przez Grega Galluna: Hun w piątek, 22 lutego, w klasie ogierów 5-letnich, Olita zaś w sobotę, 23 lutego, w klasie klaczy 8-letnich i starszych.

Hun był pokazywany już dwukrotnie: w czempionacie regionu 1 w 2006 r. oraz w czempionacie regionu 3 w 2007 r. Ruszyła już też jego kampania reklamowa, w której m.in.%alttext%%alttext%czytelnicy Arabian Horse World są instruowani, jak wymawia się imię konia: Hoōn.

Olita ma na koncie tytuły Czempionki Skandynawii (All Scandinavian Champion Mare) oraz Best in Show tego czempionatu, Top Ten czempionatu świata, Top 5 Pucharu Świata Hodowców (The Arabian Breeders World Cup) w Las Vegas oraz Top 5 Czempionatu Narodowego w Polsce. W tym roku urodzi się od niej źrebak (metodą embriotransferu) po og. Honorrs.

Witryna http://www.iequine.com oferuje przekaz na żywo, od poniedziałku za opłatą 10 USD dziennie bądź 50 USD za cały show.

Organizatorzy przypominają, że pierwszy pokaz odbył się w 1955 r. na terenie Arizona Biltmore Hotel. Po sukcesie tego wydarzenia p. Ann McCormick kupiła teren w Scottsdale, znany później pod nazwą Paradise Park. Tu przez wiele lat odbywała się impreza, zanim przeniosła się do West World, gdzie odbywa się dzisiaj. Dziesiątki klas dla źrebaków, wałachów, klaczy i ogierów, czystej i półkrwi, mogą przyprawić o zawrót głowy: kostiumowe, western, halter, In-Hand, English Pleasure, Reining, Hunter, dressage i wiele innych. Znalazło się także miejsce dla psów (Dog Costume Class & Dog Race). Trwająca przeszło tydzień impreza ściąga tysiące gości z całego świata. Po raz pierwszy wybrała się tam też liczna, zorganizowana grupa hodowców z Polski.

Program pokazu

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.