Reklama
Western & Arabian Show w Poczerninie

Aktualności

Western & Arabian Show w Poczerninie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

26 i 27 kwietnia w SKJ Poczernin koło Płońska odbędą się otwarte zawody towarzyskie w stylu western oraz w klasach dla koni czystej krwi arabskiej. Pierwszego dnia, w sobotę, mają zostać rozegrane następujące konkurencje: Trail Open, Arabian Pleasure – Polskie Stroje Historyczne, Western Pleasure Open, Arabian Western Pleasure, English Pleasure Open, Arabian Classic Pleasure, Reining Freestyle, Barrel Racing i Arabian Barrel Racing. W niedzielę zaś Western Riding, Reining Reining Youth, Reining Junior, Reining Open, Pole Bending, Arabian Pole Bending oraz konkurs skoków klasa LL dla koni arabskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia: [email protected]. Choć do imprezy pozostało jeszcze sporo czasu, nieoficjalnie wiadomo już o co najmniej siedmiu zawodnikach, planujących start na koniach arabskich.

 

Specjalny sprzęt wymagany jest jedynie klasach westernowych, w pozostałych – stosowny do stylu. Organizatorzy, wychodząc naprzeciw zawodnikom w konkurencji Arabian Pole Bending i Arabian Barrel Racing, dopuszczają ubiór i rząd klasyczny. Tak wygladają wymagania co do stroju w klasach arabskich:
Arabian Classic Pleasure – strój klasyczny
Arabian Pleasure – polskie stroje historyczne
Konkurs skoków LL dla koni arabskich – klasyczny skokowy
Arabian Pole Bending i Arabian Barrel Racing – dowolność stylu w rzędzie i stroju (pod warunkiem schludności)
Arabian Western Pleasure – strój i rząd westernowy.
W klasach otwartych:
English Pleasure – strój i rząd klasyczny
klasy western – strój i rząd westernowy.

Pulę nagród stanowią:
– suma startowych w każdej konkurencji, dzielona następująco:
I miejsce: 50% sumy opłat w danej konkurencji,
II miejsce: 30% sumy opłat w danej konkurencji,
III miejsce: 20% sumy opłat w danej konkurencji,
– flots do V miejsca w każdej z konkurencji,
– puchary do III miejsca w każdej konkurencji,
O nagrodach rzeczowych i kwotach przekazanych przez sponsorów organizatorzy poinformują na stronie zawodów: www.zawodyjezdzieckie.pl .

Wpisowe wynosi 80 zł, startowe 40 zł, boks 75 zł za dobę, zakwaterowanie w SKJ Poczernin 120 zł od osoby (ze śniadaniem). Noclegi oferują też pobliskie motele.

To już druga edycja tych zawodów, ale poprzednio nie było klas tylko dla koni arabskich. W konkurencjach otwartych w ubiegłym roku – również w SKJ Poczernin – było jednak dwóch „arabskich zwycięzców”: w Barrel Racing Open oraz Pole Bending Open. Pomimo niefortunnego terminu (21 października – wybory) zawody obserwowało około 400 widzów.

– Prywatnie współpracujemy ze stajniami w Kanadzie, skąd czerpiemy pomysły na promowanie i uatrakcyjnianie imprez jeździeckich poprzez wprowadzanie mieszanych i nowych konkurencji – mówi organizatorka zawodów Marta Wołtosz. – Naszym celem jest zwrócenie uwagi potencjalnych widzów na imprezy jeździeckie poprzez dostarczenie im zróżnicowanej rozrywki wzrokowej i emocjonalnej. Chcielibyśmy także promować konie arabskie w klasach westernowych oraz innych użytkowych pod siodłem, a także zaszczepić w jak największej ilości ludzi chęć użytkowania tych pięknych i wszechstronnych koni. Mamy nadzieję, że nasze działania choć w minimalnym stopniu przyczynią się do popularności sportów konnych w wydaniu zarówno zawodowym, jak i amatorskim, a publiczność będzie chętnie i tłumnie zasiadać przed arenami.

 

– formularz zgłoszeniowy

– informacje o zawodniku

– program zawodów

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.