Reklama
Kolejny rekord cenowy: DA Valentino – 5 mln USD

Aktualności

Kolejny rekord cenowy: DA Valentino – 5 mln USD

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
DA Valentino, fot. Nancy Pierce
DA Valentino, fot. Nancy Pierce

W przeddzień swojego zwycięstwa w Scottsdale ogier DA Valentino został sprzedany za ogromną kwotę 5 milionów dolarów – poinformowała witryna www.azcentral.com. Pięcioletni ogier, syn padłego tuż przed pokazem w Scottsdale ogiera Versace i córki Padronsa Psyche DA Love, był do ostatniej soboty własnością Daniela i Maureen Grossmanów z Illinois, rodziców zawodnika Chicago Bears Rexa Grossmana (quarterback), popularnej w USA gwiazdy amerykańskiego futbolu (NFL – National Football League). W niedzielę, już jako własność Michele Pfeifer i Davida Halscha z Colorado, został wybrany Czempionem Ogierów Starszych i – po raz pierwszy w 53-letniej historii imprezy w Scottsdale jednogłośnie przez sześciu sędziów – Czempionem Pokazu (Supreme Scottsdale Arabian Horse Show Champion). Ten ostatni tytuł przypadł mu w udziale już po raz drugi z rzędu. Wcześniej DA Valentino zdobył m.in. tytuły Narodowego Czempiona USA oraz Czempiona Kanady. Jego córka, Valentinos Dream CBA została w Scottsdale Wiceczempionką Klaczy Młodszych.
Rekordową cenę osiągnęła też stanówka ogierem Versace: 50.000 USD!

DA Valentino, poprzez swego dziadka Padronsa Psyche ma kroplę polskiej krwi – jak również poprzez Baska, który (jak wiadomo) występuje powszechnie w rodowodach amerykańskich koni arabskich. W rodowodzie DA Valentino znajdujemy więc m.in. takie konie, jak Mammona po Ofir, Arax po Amurath Sahib czy Piołun po Koheilan I.

 

Nowa właścicielka ogiera, Michele Pfeifer, przyznała, że ma powody do satysfakcji. Twierdzi, że ogier wart jest tak wysokiej ceny i że otrzymała dokładnie to, za co zapłaciła. „On bije na głowę wszystko, co do tej pory dane mi było posiadać” – powiedziała.

DA Valentino jest trenowany i pokazywany przez Davida Boggsa z Midwest Training Centre.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.