Reklama

Aktualności

Wels w maju

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Pierwszy tegoroczny pokaz klasy A w Europie odbędzie się w alpejskim Wels w pobliżu Linzu (Austria) w dn. 24–25 maja. W składzie komisji sędziowskiej Polska ma swoją przedstawicielkę – Annę Stojanowską, która będzie sędziowała w towarzystwie Luiza Rocco z Brazylii, Douga Dahmena z USA oraz Marianne Tengstedt z Danii. Od 2005 roku impreza cieszy się stutusem międzynarodowego pokazu klasy A, który jest nadawany przez ECAHO pokazom, które zdążyły „okrzepnąć” i zdobyć prestiż.

Organizatorami pokazu są Ferdinand i Gerlinde Heumer, hodowcy austriaccy. Ferdinand Heumer, były przewodniczący ECAHO, sędziował w zeszłym roku podczas Czempionatu Narodowego w Janowie Podlaskim.

W tym samym czasie, ale już od 22 maja, w Wels odbędą się międzynarodowe targi jeździeckie „Pferde Wels”, proponujące produkty związane z hipologią, stajnią i żywieniem, a także imprezy dodatkowe, w tym zawody ujeżdżeniowe i pony. Dzień przed pokazem międzynarodowym (w piątek) rozegrana zostanie rywalizacja w klasach Narodowego Czempionatu Austrii (Nationales Vollblutaraber-Championat), która w sobotę zakończy się czempionatem w przerwie pokazu międzynarodowego. W skład komisji sędziowskiej czempionatu narodowego wejdą: Gianmarco Aragno z Włoch, Sylvie Eberhardt z Niemiec, Vico Rocco z Brazylii oraz Manfred Neubauer z Austrii.

W Wels stawia się zwykle liczna reprezentacja z Polski. Wyjeżdżają do Austrii zarówno konie ze stadnin państwowych, jak i własności prywatnej. Przypomnijmy, że rok temu znaczący sukces odniosły Garuna (Grafik – Gwarka/Monogramm), która wygrała klasę klaczek rocznych oraz jej koleżanka stajenna z Bełżyc Kashira (Magnum Psyche – Kahila IV/Ibn Bint Inas), która zajęła trzecie miejsce w swojej klasie. W 2001 roku janowska Persenkówka (Eldon – Perełka/Ernal) została Czempionką Klaczy Starszych, zaś w 2006 roku michałowski Esparto (Ekstern – Ekspozycja/ Eukaliptus) zdobył tytuł Czempiona Ogierów Starszych.

A oto wstępny program pokazu międzynarodowego:

Międzynarodowy Pokaz Koni Arabskich klasy A – Wels
Sobota, 24 maja

9.00 Klasa 1 – klaczki roczne
9.50 Klasa 2 – ogierki roczne
10.15 Klasa 3 – klaczki 2-letnie
10.55 Klasa 4 – ogierki 2-letnie
11.30 Klasa 5 – klaczki 3-letnie
zakończenie części I o godzinie 12.00

przerwa obiadowa

13.30 Czempionat Narodowy (Austria)

15.00 Klasa 6 – ogierki 3-letnie
15.35 Klasa 7 – klacze 4-6-letnie
16.15 Klasa 8 – ogiery 4-6-letnie
16.35 Klasa 9 – klacze 7-letnie i starsze
17.05 Klasa 10 – ogiery 7-letnie i starsze

zakończenie części II o godzinie 17.35

Niedziela, 25 maja 2008

– od godziny 10.00 czempionat pokazu międzynarodowego
– zakończenie ok. godziny 12.15

formularz zgłoszeniowy

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.