Reklama
Araby w mekce hazardu

Aktualności

Araby w mekce hazardu

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Od dziś wielka cisza w świecie hodowców koni arabskich w USA – umilkły rozmowy telefoniczne, transakcje handlowe, opustoszały fora internetowe. Za sprawą II Pucharu Świata Hodowców Koni Arabskich oczy amerykańskich hodowców koni arabskich zwróciły się ku mekce światowego hazardu i rozrywki, Las Vegas. To jak dotąd jedyne tak duże pokazowe przedsięwzięcie w USA, zorganizowane w europejskim stylu, z najpopularniejszym w Europie systemem przeprowadzania rywalizacji i oceny klas (choć z pewnymi modyfikacjami). Podobnie jak na pokazach w Europie, brak nawet tak popularnych w USA klas użytkowych – co prawda, to podobieństwo nie było zamierzone, po prostu zgłosiło się do nich zbyt mało koni. Organizatorzy tłumaczą ten fakt bliskością popularnego pokazu Regionu 7, na którym pojawi się większość koni użytkowych.

W sektorze VIP tegorocznego pokazu w Las Vegas zasiądą m.in. znani hodowcy z Europy oraz bliskowschodni szejkowie – w ciągu zaledwie 2 lat rozgrywania pokazu organizatorom udało się ogromnie rozpropagować imprezę: w Las Vegas wypada bywać. Na dzisiejszą inauguracyjną wieczorną galę zapowiedziało się 550 osób, a w sektorze VIP ustawiono ponad 60 stołów.

W gronie sędziów znajdzie się znany w Europie Gianmarco Aragno (Włochy), a obok niego pojawią się Majdi Al-Saleh (Jordania), Eduardo Moreira Caio (Brazylia), Karen Homer-Brown i Cathy Murphy-Wright (USA) oraz Allan Preston (Australia). Komisja oceniać będzie konie pucharowym systemem punktowym (nie porównawczym, jak przyjęło się w USA) i przyznawać będzie ogłaszane publicznie punkty za poszczególne cechy: typ, głowę, szyję i łopatki, kłodę i linię górną, nogi, ruch.

W klasach wystartuje w tym roku 200 koni z USA, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i z Europy, wśród nich michałowskiej hodowli Dumka (Laheeb – Dąbrowa/Probat), wł. Valley Oak Arabians.

Atrakcją tegorocznego pokazu w Las Vegas może być m.in. egzotyczna, kasztanowata Simeon Sehavi (Asfour De – Simeon Sheba/Raadin Royal Star), wyhodowana w australijskiej Simeon Stud, zdobywczyni tytułów 2001 Australian National Top Ten Filly, 2003 Australian Champion Filly, 2007 East Coast & Unanimous Australian National Champion Filly, która po sprzedaży na Bliski Wschód (Dubai Stud) promowana jest na gwiazdę pokazów – na razie amerykańskich. Dziś sukcesy koni pokazowych zależą (w stopniu nie mniejszym niż od urody) od umiejętnego i agresywnego marketingu. Simeon Sehavi jest promowana przez Scotta Baileya i Davida Cainsa, współtwórców sukcesów ogiera Marajj.

Polskiearaby.com przekazywać będą najnowsze informacje i zdjęcia z pokazu. Na razie humory dopisują wszystkim licznie przybyłym gościom, sprzyja temu również piękna, słoneczna pogoda, jaka panuje w dzisiejszy, inauguracyjny dzień pokazu. Klasy hodowlane w ręku (breeding) zaczynają się w piątek rano czasu lokalnego. Przebieg pokazu można bezpłatnie śledzić pod adresem: http://www.iequine.com/live_feeds/show/1  (po wcześniejszej rejestracji). Przypominamy, że różnica w stosunku do czasu polskiego wynosi 9 godzin.

Oficjalna strona pokazu:
http://www.arabianbreedersworldcup.com

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.