Reklama
Arabica we Frankfurcie

Aktualności

Arabica we Frankfurcie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
fot. Erwin Escher
fot. Erwin Escher

W dniach 10–12 maja we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Dni Konia Arabskiego. Głównym organizatorem przedsięwzięcia pod hasłem „Największy pokaz koni arabskich w Niemczech” jest rodzina państwa Metzlerów, dobrze znana w środowisku hodowców koni arabskich. Diana i Markus Metzlerowie prowadzą w Herbstein stadninę koni czystej krwi arabskiej Fardos El Arab, specjalizującą się w hodowli koni pochodzenia egipskiego. Pokaz odbędzie się na trawiastym torze wyścigowym i pobliskich placach. Podobnie jak szejk Maktoum (zresztą jeden z gości pokazu), który, wykorzystując słynny tor we Frankfurcie, doskonałe połączenia lotnicze i wygodny dojazd samochodowy ze wszystkich zakątków Europy, ściąga tam konie arabskie i właścicieli wyścigowych stajni z całego świata, także państwo Metzlerowie wybrali to miejsce na organizację swego pokazu nieprzypadkowo. Ma ono doskonałą infrastrukturę i renomę. Zgłoszenia były przyjmowane do 1 kwietnia.

 

%alttext%%alttext% W sobotę 10 maja impreza zaczyna się pokazem krajowym klasy C. Tego samego dnia, późnym wieczorem, zaplanowany jest uroczysty bankiet (tzw. wieczór hodowców) w hotelu Dorint Novotel. W zeszłym roku na kolacji pojawiło się ponad 350 hodowców z całego świata, wśród nich sędziowie, autorytety i najważniejsi światowi potentaci arabskiego show biznesu, co nadało spotkaniu ogromną rangę. Następnego dnia, w niedzielę, odbywa się międzynarodowy pokaz klasy B Orientalica (organizowany po raz drugi), po którym organizatorzy zapraszają na seminarium hodowlane z Betty Finke. Kolejną atrakcją jest wystawa i gonitwa psów – chartów afgańskich, azawakh, barsoi, greyhound, saluki (które hoduje rodzina Metzler), sloughi i whippetów. W poniedziałek zaś rozpoczyna się Egyptian Classic Cup dla koni straight Egyptian. Hodowcom niemieckim proponowane jest uczestnictwo we wszystkich trzech pokazach, pozostali mają do wyboru dwa. Pokaz odbywa się w centrum Frankfurtu, zaledwie 5 minut drogi autobusem z lotniska. Z głównego ringu i trybun widoczna jest przepiękna panorama miasta. Organizatorzy zapewniają bary kawowe i piwiarnie dla publiczności, chronioną przed deszczem trybunę i oczywiście wcześniej zarezerwowane miejsca w namiotach VIP. Podczas pokazu odbywają się też wystawy malarstwa związanego z końmi, litografii i innych sztuk plastycznych. Organizatorzy zadbali również o pokaz koni egipskich w tańcu – słynnych Dancing Horses, które przylecą do Frankfurtu specjalnie na tę okazję. Przybędą także konie z Emiratów Arabskich, Izraela, Egiptu i wielu krajów europejskich. Mówi się o wystawcach i gościach z 25 krajów.

Cena biletu dla osoby dorosłej (trzy dni pokazów) wynosi 30 euro, bilety zniżkowe, dla dzieci i młodzieży, to koszt 24-28 euro. Wejście na międzynarodowy pokaz i paradę ogierów kosztować będzie odpowiednio 14 i 8,50 euro, wejście dla rodziny (2 osoby + dziecko) – 30 euro.

Komisja sędziowska podczas tegorocznego pokazu przedstawia się następująco: Dr Nico Jung z Niemiec, Hassanain Al Nakeeb z Wielkiej Brytanii, Claudia Darius z Niemiec, Christine Chazel z Francji i Silvia Garde-Ehlert z Niemiec. Wśród sponsorów znalazły się niemieckie i belgijskie stadniny, jak również czołowe i bardzo znane hodowle z Bliskiego Wschodu, m.in. Rabab Stud z Egiptu.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.