Twitter
WhatsApp
Email
Kamila Kart na Cercie w Babolnej, fot. arch. KJ

Podczas minionego, długiego weekendu majowego konie z Klubu Jeździeckiego „Champion” wystartowały w międzynarodowych zawodach w konnych rajdach długodystansowych CEI 1*/2*/3* w Babolnej na Węgrzech. Corocznie rozgrywana impreza odbyła się na terenie węgierskiej państwowej stadniny koni, wyspecjalizowanej w hodowli koni półkrwi arabskiej – Shagya. Zawodnicy Championa wzięli w niej udział już po raz czwarty. Zawody zaliczane są do rankingu CEEC (Central European Endurance Cup).

Na dystansie 120 km (CEI3*) wystartowała Kamila Kart na Cercie (Balon – Certoza) i Beata Dzikowska na Cyrylu (Sinus – Cyrla). Na trasę wyjechało 12 par, z czego tylko 4 ją ukończyły. Pierwsza para (Kamila Kart i Cert) pokonała dystans w ogólnym tempie 15,67 km/h, kończąc na czwartej pozycji. Beata Dzikowska, która zrezygnowała po pierwszej pętli z dalszego przejazdu w związku z nagłą chorobą, mówi: „Pomimo mojej rezygnacji, która była decyzją niespodziewaną, ale niestety nieuniknioną, uważamy start na Węgrzech za udany. Dwa czwarte miejsca naszych koni podczas zawodów, na których spotkało się wielu czołowych jeźdźców z Europy, to dobry wynik. Zawody traktowaliśmy jako trening przed startem we francuskim Rambouillet (Amateur Elite GP – CEI ***), gdzie nasze konie już 7 czerwca wystartują na mistrzowskim dystansie 160 km. Trzymajcie więc kciuki…”

Kolejnym reprezentantem klubu rajdowego Champion był w Babolnej Artur Landau na francuskiej hodowli Cricket Du Pecher (Kesberoy – Diamina du Cayrou). Para wzięła udział w konkursie (CEI2*) na dystansie 80 km. Artur i Cricket ukończyli zawody na miejscu czwartym z ogólnym, dobrym tempem – 18,73 km/h. Na tym dystansie startowało 12 par, a przejazd ukończyło 10.