Reklama
Altis sprzedany

Aktualności

Altis sprzedany

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Altis w Al Khalediah, fot. Erwin Escher
Altis w Al Khalediah, fot. Erwin Escher

Krążące od jakiegoś czasu plotki i spekulacje na temat sprzedaży Wiceczempiona Polski, Pucharu Narodów i zwycięzcy klasy Międzynarodowego Pokazu w Al Kalediah (Arabia Saudyjska) zostały dziś potwierdzone. Już niedługo Polskę opuści Altis (WH Justice – Albia po Pers) – najbardziej utytułowany koń hodowli polskiej stadniny prywatnej doprowadzony do wszystkich wymienionych zwycięstw przez swego hodowcę – stadninę koni Falborek Arabians.

Altisa nabyło konsorcjum zawiązane pomiędzy hodowcami z Arabii Saudyjskiej, Danii i Niemiec. Cena, jaką zapłacono za tego dwuletniego obecnie ogierka pozostaje tajemnicą handlową, ale hodowca Krzysztof Goździalski zdradził, że Altis jest najdrożej sprzedanym polskim ogierem od czasów rekordzisty janowskiej aukcji – michałowskiego derbisty Druida (sprzedanego do Turcji za 500 000 USD).

– Do sprzedaży skłoniła nas przede wszystkim możliwość dalszej promocji ogiera i naszej stadniny, jako jego hodowcy, na świecie – komentuje Krzysztof Goździalski. – Altis nie zniknie w żadnej bliskowschodniej stadninie jak wiele czempionów, ale będzie nadal występował na pokazach, promując naszą stadninę i polską hodowlę oraz pokazując, że polscy hodowcy prywatni hodują już bardzo dobre konie i mają do zaoferowania potencjalnym kupcom araby najwyższej klasy, takie jak Altis. Uważaliśmy, że po ubiegłorocznych sukcesach nadeszła właściwa chwila na podjęcie rozmów o zmianie właściciela, natomiast do sprzedaży przyczyniło się również nieprzyjęcie jego matki – Albii, na listę główną tegorocznej aukcji Pride of Poland – tłumaczy dalej Krzysztof Goździalski. – Uważam, że Albia udowodniła, że jest klaczą wybitną, przekazującą potomstwu najlepsze cechy ogierów, jakimi była do tej pory kryta, dlatego wystawiając ją na publiczną aukcję nie stać nas już na oferowanie tej klaczy na „cichej sprzedaży”, gdzie prawdopodobnie nie uzyskałaby ceny rezerwowej, jakiej się za nią spodziewamy. Albia w przyszłym sezonie spodziewa się potomka po WH Justice, który będzie pełnym rodzeństwem Altisa, więc nie żałujemy, jeśli zostanie w stadninie. A samemu Altisowi jestem winien podziękowania: za rozsławienie nazwy naszej stadniny na najważniejszych pokazach oraz za miłe chwile, jakie stały się naszym udziałem dzięki temu ogierkowi – jak zaobserwowaliśmy, Altis wzbudzał zawsze sporo emocji swoim pojawianiem się na ringu, był prawdziwym jego królem.

Jak zdradzili hodowcy, Altis miał wystąpić w tym roku m.in. na nadchodzącym pokazie klasy A w austriackim Wels, we francuskim Menton oraz miał ponownie stanąć do walki o tytuł Czempiona Polski w Janowie Podlaskim. Miał również dołączyć do oferty ogierów aukcji głównej Pride of Poland. Mimo sprzedaży, hodowcy ogiera twierdzą, że nie zniknie on z ringów pokazowych. Stadnina Falborek Arabians zapewniła sobie również zapas 50 porcji nasienia ogiera Altis – do użycia w przyszłości.

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.