Reklama
Menton za pasem

Aktualności

Menton za pasem

Menton, fot. Erwin Escher
Menton, fot. Erwin Escher

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Menton, fot. Erwin Escher
Menton, fot. Erwin Escher

Za niecałe dwa tygodnie (21-22 czerwca) w śródziemnomorskim Menton, na przepięknej Riwierze Francuskiej, pomiędzy księstwem Monaco i włoską granicą, odbędzie się międzynarodowy pokaz klasy A. Miasto, położone zaledwie 20 km od lotniska w Nicei, stanowi dobrą lokalizację dla wielu wystawców z Europy i ze świata. Francuskie Menton organizuje czempionat koni arabskich od roku 1991, jest to więc znane i prestiżowe wydarzenie w kalendarzu ECAHO. Pokaz jest nazywany Czempionatem Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu (Championnat du Pur-Sang Arabe de la Méditerranée et des Pays Arabes), a to dlatego, że wystawcami są głównie hodowcy z Europy Zachodniej (także, choć nieliczni, z Polski) oraz z krajów arabskich. W ubiegłym roku w pokazie wziął udział michałowski Esparto (Ekstern – Ekspozycja), który to w silnej klasie ogierów 4–8-letnich zajął drugie miejsce (z punktacją 92,75) za znanym wszystkim, gniadym Dakharo (Dakar El Jamaal – FOF Kharolina), ocenionym przez sędziów na 93,88 pkt. W 2005 roku również michałowska Palanga (Ekstern – Panika) wygrała klasę klaczek rocznych, zdobywając 92,50 pkt. W tym samym roku Emrod (Emigrant – Empressa) zajął trzecie miejsce w klasie ogierów 8-letnich i starszych.

W tym roku już wiadomo, że jedyną reprezentantką polskiej hodowli prywatnej będzie Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena), hod. i wł. SK Chrcynno-Pałac, która wystąpi w klasie klaczek dwuletnich. Ta bardzo już utytułowana klaczka (m.in. zwyciężczyni klasy podczas Al Khalediah First International Arabian Horse Show i wiceczempionka z Wels), przebywa od ubiegłego roku w Europejskim Centrum Treningowym Johanny Ullström w Belgii. W Menton zostanie pokazana przez swoją trenerkę.

 

Sędziował będzie dyr. SK Michałów Jerzy Białobok, obok Silvii Garde Elhert z Niemiec, dr. Mahometa Machmouma z Maroka, Ann Norden ze Szwecji i dr. Francesco Santoro z Włoch.

Oficjalna strona pokazu: www.mentonarabianhorseshow.com   

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.