Reklama

Aktualności

I Asyż też

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Asyż, fot: endurance.net
Asyż, fot: endurance.net

Dziś polskie konie sportowe: Cyryl (Sinus – Cyrla) i Shanokk (Santhos – Sinjah), wyjeżdżają do włoskiego Assisi (Asyż), aby w najbliższy weekend wziąć udział w Międzynarodowych Zawodach CEI*** Assisi Endurace Liefestyle (14–15.VI), połączonych z CEIYJ. Pierwszy konkurs rozegrany zostanie na dystansie 160 km, drugi – o randze również trzech gwiazdek, ale dla juniorów i młodych jeźdźców – na trasie 120 km. Cyryla dosiadać będzie Beata Dzikowska, Shanokka – Ola Ciesielska. Pary reprezentujące Klub Jeździecki Champion wystartują w sobotę na mistrzowskim dystansie 160 km w kategorii seniorów. Zawody w Assisi mają od lat wysoką rangę, gromadząc na starcie światową czołówkę zawodników. W przyszłym roku, jak postanowiło FEI, odbędą się tam Mistrzostwa Europy Seniorów 2009.

Asyż, fot: endurance.net
Asyż, fot: endurance.net

Asyż, miejsce urodzenia św. Franciszka, to przepiękne, zabytkowe miasto. Na wzgórzu, w północno-zachodniej części, znajduje się Bazylika Św. Franciszka, której budowa zaczęła się dwa lata po jego śmierci w 1226 roku, gdy został ogłoszony świętym. Obecnie Bazylika jest jednym z najznakomitszych zbiorów dzieł największych malarzy XIII i XIV stulecia. Co ciekawe, trasa rajdu wiedzie m.in. także i tamtędy – wąskimi uliczkami Asyża. Ubiegłoroczne zawody promowane były przez panią prezydent Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) – księżniczkę Haya bint Al Hussein. Podczas imprezy, w teatrze Lyrick, odbyło się forum Włochy-Zjednoczone Emiraty Arabskie, które dotyczyło współpracy w zakresie ekonomii, kultury, sportu i turystyki.

Szefowa polskiej ekipy Beata Dzikowska mówi: „Z wielu względów bardzo cieszymy się z tego wyjazdu. Mamy nadzieję, że rywalizacja z grupą najlepszych zawodników przyniesie oczekiwane przez nas efekty, przede wszystkim w dobrych, liczących się na arenie międzynarodowej wynikach. Poza tym, liczymy na niezapomniane wrażenia z podróży i pobytu w słonecznej Italii.”

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.