Reklama
Menton: tytuły na Bliski Wschód, WH Justice wice

Aktualności

Menton: tytuły na Bliski Wschód, WH Justice wice

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Dziś zakończył się międzynarodowy pokaz we francuskim Menton. Większość tytułów i nagród powędrowała na Bliski Wschód. Z polskich koni najlepiej pokazała się Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena) z SK Chrcynno-Pałac, która wystąpiła w czempionacie po zajęciu drugiego miejsca w klasie. Emrod (Emigrant – Empressa) był w swojej klasie trzeci (przed Khidarem!), Edin (Laheeb – Edina) szósty, Piwosz (Arbil – Piwnica) ostatni. Oprócz Psyche Victorii zaznaczył się jeszcze jeden potomek Eksterna, ASH Antares (od La Diva/Warandes Plakat), wł. Al Khalediah Farm (Arabia Saudyjska), który wygrał klasę ogierków dwuletnich.

 

Zgłoszone do pokazu QR Marc i Memphis 27 nie wystąpiły. Ogier Marajj (Marwan Al Shaqab – RGA Kouress/Kouvay Bey), kolejna zgłoszona gwiazda, zajął drugie miejsce w swojej klasie i nie udało mu się stanąć na podium. Użyty w Polsce WH Justice (Magnum Psyche – Vona Sher-Renea/El Sher-Mann) został Wiceczempionem Ogierów Starszych.

– To bardzo piękny koń, który wspaniale się zaprezentował – komentuje Alicja Poszepczyńska. – Cieszy oko, choć ma także niewątpliwe usterki, zwłaszcza jeśli idzie o kłodę i nogi. Ale lubi się pokazywać, tym razem towarzyszył mu ogłuszający wręcz doping publiczności.

 

– Szkoda, że tylko my reprezentowaliśmy polską hodowlę prywatną – dodaje Alicja Poszepczyńska. – W Menton co prawda trudno walczyć o tytuły, bo te przypadają na ogół koniom z Bliskiego Wschodu, ale takie pokazy jak ten są doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z hodowcami z zagranicy.

Wyniki:

Czempionat klaczy młodszych

Miss El Power JQ (Power World JQ – Elkada Sahibi/Sahibi), wł. Al Shaqab Stud
Nadjah Al Zobair (Marwan Al Shaqab – JFN Bint Ludhan/AB Magnum), wł. Sh Abdullah Bin Mohammed Ali Al Thani
Om El Bernadette (Om El Shahamaan – Om El Benedict/Sanadik El Shaklan), wł. HRH Prince Khaled Bin Sultan Bin Abdul Aziz Al Saud, Al Khalediah Farm, Arabia Saudyjska

Czempionat klaczy starszych

Venetzia (Versace – Giavanna/NV Beau Bey), wł. Al Shaqab Stud (także najlepsza klacz pokazu)
Simeon Sehavi (Asfour – Simeon Heba/Raadin Royal Star), wł. Dubai Arabian Horse Stud

Oso Axotica (Monogramm – Algoda/Gokart), wł. Daniele Iobello 

Czempionat ogierów młodszych

Baanderos (Marwan Al Shaqab – HB Bessolea/Besson Carol), wł. HRH Prince Khaled Bin Sułtan Bin Abdul Aziz Al Saud, Al Khalediah Farm (także najlepszy ogier pokazu)
Gazan Al Nasser (Gazal Al Shaqab – Ftoon Al Shaqab/Al Adeed Al Shaqab), wł. H.H Sheikh Nawaf Bin Nasser Al Thani
AJ Dinar (WH Justice – Deska HJE/Lumiar Amadeus), wł. H.H Sh Ammar bin Humaid Al Nuaimi, Ajman Stud

Czempionat ogierów starszych

Nijem Ibn Eternity VI (Eternity Ibn Navarrone-D – Naravna/Narav Ibn Aswan), wł. HRH Prince Khaled Bin Sułtan Bin Abdul Aziz Al Saud, Al Khalediah Farm
WH Justice (Magnum Psyche – Vona Sher-Renea/El Sher-Mann), wł. Equid System LTD
Imperial Baarez (PVA Kariim – BB Ora Kalilah/Orashan), wł. Tarek & Achmed Hamdy Soliman

 

Przeczytaj także relację z pierwszego dnia pokazu: Menton: Psyche Victoria druga w klasie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.