Reklama
Menton: Psyche Victoria druga w klasie

Aktualności

Menton: Psyche Victoria druga w klasie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Psyche Victoria, fot. Erwin Escher
Psyche Victoria, fot. Erwin Escher

Dziś o 18.00 rozpoczął się międzynarodowy pokaz klasy A w Menton na Riwierze Francuskiej. Do końca dnia sędziowane są klasy klaczy. Polskę (w klasie klaczek dwuletnich) reprezentowała jedynie Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena), hod/wł. SK Chrcynno-Pałac, która wystąpiła obok siedmiu innych klaczek, w większości dobrze znanych już z ringów pokazowych i wysoko punktowanych – pierwsze trzy noty przekroczyły 92 pkt.!
Psyche Victoria (368,5 pkt. od czterech sędziów, średnia 92,125) uplasowała się na drugim miejscu, za klaczą Abha Palma (Marwan Al Shaqab – Abha Ghazali), wł. i hod. Mariety Salas z hiszpańskiej stadniny Ses Planes. Abha Palma otrzymała też nagrodę za najlepszą głowę. Trzecia była belgijska Lady Adelina DD (Psytadel – Monogrammed Lady), czwarta – francuska Zawah de Lam (AS Kayro – Wilaya de Lam), piąta – wyhodowana w Ses Planes Abha Al Shaqab (Abha Fadl – Abha Galati) z Kataru, szósta – Sophie El Power JQ (Power World JQ – Elkada Sahibi), brazylijskiej hodowli, wł. Az.Agr.Tripodi.

– Do końca nie znaliśmy ostatecznych wyników, bo tu jest niestety bardzo słabe nagłośnienie – opowiada Alicja Poszepczyńska, hodowczyni Psyche Victorii. – Okazało się, że dwójka sędziów przyznała Psyche Victorii pierwszeństwo (dostała od nich aż 93,5 pkt.), najniżej zaś wypunktował ją sędzia marokański – tylko 89,5.

– To jeden z najważniejszych pokazów na świecie – dodaje Krzysztof Poszepczyński – bardzo mocno sponsorowany przez kraje arabskie, przede wszystkim Arabię Saudyjską (Al Khalediah). Sponsorem jest też brytyjska stadnina Halsdon Arabians. Naprawdę trudno tu się przebić do czołówki, konkurencja jest ogromna, tak więc jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku Psyche Victorii.

Jutro Psyche Victoria wystąpi w czempionacie. Poza nią, jedyną klaczką o polskim rodowodzie, jaka wystąpiła w pokazie, była roczna Passion Isztar (Canzon Psyche – Pamira), własności mieszkającej we Francji hodowczyni o polskich korzeniach Ilony Pfeifer. Klaczce jednak nie udało się pokonać konkurentek. Do jutrzejszych klas ogierów zapisane są polskiej hodowli, ale zagranicznej własności: Piwosz (Arbil – Piwnica) Jean-Jacquesa Saveniera oraz Edin (Laheeb – Edina) i Emrod (Emigrant – Empressa), oba wł. Josepha Geenena. Rozgrywki rozpoczną się o 9.45 (część pierwsza), a kontynuowane będą od 15.30. Impreza ma się zakończyć ok. godz. 23 pokazami specjalnymi.

 

czytaj także: Menton za pasem

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.