Reklama
Towarzyski pokaz w Mińcach w lipcu

Aktualności

Towarzyski pokaz w Mińcach w lipcu

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Cufija, fot. Lidia Pawłowska
Cufija, fot. Lidia Pawłowska

14 lipca mija termin zgłoszeń do V Podlaskiego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi Mińce 2008, który odbędzie się pięć dni później, 19 lipca (sobota). Mówi organizator pokazu Andrzej Arefiew:
– Pokaz w Mińcach różni się od dużych imprez rozgrywanych w innych miejscach Polski. Na jego wyjątkowość składa się przede wszystkim atmosfera pokazu i jego cel, którym jest ocena jak największej liczby koni arabskich – niekoniecznie tych najlepszych. Każdy hodowca, choćby był doskonałym fachowcem, albo nieobiektywnie ocenia swoje konie albo chciałby, aby jego ocenę potwierdzili inni. Oczywiście najlepiej, jeśli ci inni to uznani fachowcy. Takimi są sędziowie, którzy będą sędziowali pokaz w Mińcach: pani prof. Krystyna Chmiel, pan Władysław Guziuk i jeden z najlepszych absolwentów kursu sędziowskiego.

Et-Cetera, fot. archiwum
Et-Cetera, fot. archiwum

– Jest to impreza towarzyska – kontynuuje Andrzej Arefiew – która może być rodzajem eliminacji koni do czempionatów ogólnopolskich. Odbywa się w przyjacielskiej atmosferze, choć nie jest pozbawiona smaku rywalizacji. Będzie to już V Podlaski Pokaz Koni Arabskich i, jak dotąd, wszyscy, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach, wspominają je bardzo dobrze. Niskie koszty uczestnictwa i dużo nagród są dodatkowymi atutami tej imprezy. Przy tak wysokim pogłowiu koni arabskich jak u nas w kraju, pokazów regionalnych powinno być jak najwięcej, aby można było ocenić poziom hodowli w Polsce.

Poganin, fot. Wiesław Pawłowski
Poganin, fot. Wiesław Pawłowski

W zeszłym roku pokaz niestety nie doszedł do skutku. Tak to tłumaczy Andrzej Arefiew:
– Nie udało nam się zebrać odpowiedniej liczby koni. Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli pokazać ponad 20 koni, co jest, moim zdaniem, liczbą minimalną.

Pokaz nie ma afiliacji ECAHO, ale – jak podkreślają organizatorzy – przeprowadzany jest zgodnie z zasadami tej organizacji. Jeśli w tym roku uda się zgromadzić odpowiednią liczbę koni, w przyszłym roku Mińce ubiegać się będą o afiliację klasy D.

Salut, fot. Lidia Pawłowska
Salut, fot. Lidia Pawłowska

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail [email protected] , bądź pod nr telefonu 606 891 304 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00); można także rejestrować konie za pośrednictwem strony www.topauto.webd.pl . Wpisowe wynosi 50 zł.

– Niepowtarzalna atmosfera, możliwość oceny koni, uznani sędziowie, małe koszty, nagrody – to główne powody, dla których warto przyjechać do Mińc – podsumowuje Andrzej Arefiew.

W tekście oraz poniżej zdjęcia z poprzednich pokazów w Mińcach, udostępnione przez organizatorów.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.