Reklama
Wels – pierwszy A-klasowy pokaz sezonu w Europie

Aktualności

Wels – pierwszy A-klasowy pokaz sezonu w Europie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
logo WELS
logo WELS

Pierwszy w tym sezonie międzynarodowy pokaz klasy A odbędzie się, jak co roku, w austriackim Wels. Organizatorzy zapraszają polskich hodowców i właścicieli koni czystej krwi arabskiej do udziału w imprezie, którą zaplanowano na drugą połowę maja (23-24), a która organizowana jest już po raz dziewiętnasty. Dzień wcześniej rozpocznie się Narodowy Czempionat Austrii (22-23). Formularz zgłoszeniowy i zaproszenie udostępniamy poniżej.

Z roku na rok pokaz w Wels cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. W ubiegłym sezonie znaczący sukces odniosła tam Psyche Victoria (Ekstern – Pallas-Atena), hod. i wł. Alicji Poszepczyńskiej, zdobywając tytuł Wiceczempionki Klaczy Młodszych. Czempionat Klaczy Starszych należał zaś do michałowskich klaczy: Ejrene (Gazal Al Shaqab – Emocja), której przypadł laur czempionki oraz Emesy (Laheeb – Etopka), która została wiceczempionką.

W tym roku do sędziowania międzynarodowego pokazu zaproszono gremium w składzie: Gianmarco Aragno z Włoch, Doug Dahmen z USA, Sylvie Eberhardt z Niemiec i dr Manfred Neubacher z Austrii. Będą oni oceniać systemem 20-punktowym (stosowane będą połówki punktu). Uczestników Narodowego Czempionatu Austrii oceniała będzie m.in. Anna Stojanowska z Polski.

Ferdinand Huemer z ogierem A Hadiyahh AA. Fot. Mateusz Jaworski
Ferdinand Huemer z ogierem A Hadiyahh AA. Fot. Mateusz Jaworski

Organizator, Ferdinand Huemer, w oficjalnym zaproszeniu zaznacza, że „nie ma żadnych specjalnych kwalifikacji potrzebnych do zapisania konia” i dodaje: „Cieszmy się pięknym, wiosennym weekendem w Wels; w czarującym otoczeniu, z wieloma nowymi i zachwycającymi końmi”. Polskimarabom.com mówi: „Chcielibyśmy również w tym roku gościć wielu Polaków – hodowców, właścicieli i miłośników koni arabskich – w naszej stadninie La Movida Arabians w Krenglbach, gdzie co roku, po zakończonym pokazie w Wels, mniej więcej o godzinie 13, organizujemy Dzień Otwarty. Prosimy tylko o wcześniejsze zgłoszenie, abyśmy mogli przygotować wystarczająco duży bufet”.

Termin zgłoszeń na Internationales Österreichisches Vollblutaraber Championat 2009 mija 20 kwietnia.

Zaproszenie
Zgłoszenie

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.