Reklama
Rajd Konia Orientalnego w majowy weekend

Aktualności

Rajd Konia Orientalnego w majowy weekend

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Już w najbliższy weekend, w dniach 1-3 maja, miłośnicy koni arabskich w Małopolsce zainaugurują sezon wypraw terenowych imprezą towarzyską pod nazwą „ Małopolski Rajd Konia Orientalnego”. Organizatorkami imprezy są Anna Żak i Barbara Stachura, a jeźdźców i ich konie przyjmie w swoich progach „Stajnia na Gościńcu” w podkrakowskich Przybysławicach. Jest to pierwsza w tym roku amatorska impreza mająca na celu promowanie i upowszechnianie użytkowania koni arabskich i małopolskich pod siodłem przez osoby niekoniecznie związane ze sportem wyczynowym, ale kochające długie wyprawy w nieznane, w zacnym towarzystwie. Do uczestnictwa w Małopolskim Rajdzie Konia Orientalnego zgłosiło się 10 osób jeżdżących na koniach czystej krwi arabskiej i rasy małopolskiej – do udziału w tegorocznej edycji imprezy zapraszamy jeszcze dwie osoby, które mają ochotę na wspaniałą przygodę w malowniczych krajobrazach Jury Krakowskiej.

W pierwszym dniu rajdu (piątek) organizatorzy proponują całodniowy przejazd długości ok. 30 km, przebiegający malowniczą Doliną Dłubni. W czasie przejazdu będzie czas na południowy popas, a także na oglądanie drewnianych zabytków architektury sakralnej w Imbramowicach.

Drugiego dnia rajdu (sobota) przewidziany jest przejazd długości ok. 15 km, a po południu uczestnicy rajdu i zaproszeni goście będą mieli okazję wziąć udział w pokazach i konkursach konnych, w tym m.in. w konkursie tatarskim. Punktem specjalnym programu będzie pokaz pracy z koniem przy użyciu tzw. metod naturalnych. W sobotni wieczór zaś wszyscy uczestnicy rajdu oraz goście „Stajni na Gościńcu” będą mieli okazję wymienić się wrażeniami z przejazdu i snuć opowieści długo w noc przy płonącym ognisku!

Osoby zainteresowane uczestnictwem w rajdzie proszone są o kontakt z Anną Żak,
tel. +48 888 88 46 43

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.