Reklama
Adrenalina CUP 2009

Aktualności

Adrenalina CUP 2009

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Już niedługo rusza cykl zawodów pod nazwą Międzynarodowy Puchar Polski w konkurencjach szybkościowych Adrenalina Cup, któremu patronuje portal polskiearaby.pl.
Zawody są rozgrywane w następujących terminach:

06-07.06 Kłodzko, Polska

 

13-14.06 ISNY, Großholzleute, Niemcy

 

20-21.06 Rokytnice v Orlickych Horach, Czechy

 

18-19.07 Gliwice, Polska

 

15-16.08 Kudowa Zdrój, Polska

W tym roku zawody obejmują 5 edycji. By zakwalifikować się do finałów, trzeba uczestniczyć w co najmniej 3 edycjach, w tym jednej poza Polską.

Organizatorzy postanowili zmienić nieco formułę, by promować konkurencje pole bending i barrel race. Te konkurencje zaliczane są do finału, który odbędzie się w grudniu, w trakcie imprezy Parada Jeździecka (o ile zostanie potwierdzona przez organizatorów) w Katowickim Spodku. Niezależnie od tego, zamiast stake race wybrano konkurencję pod roboczą nazwą Adrenalina MIX – będącą kombinacją beczek i tyczek.

Nowością jest odejście od systemu czasowego dla celów Pucharu na korzyść systemu punktowego. System czasowy będzie miał znaczenie przy ustalaniu zwycięzcy Pucharu danej edycji.

Zmieniła się też wysokość nagród – główny środek ciężkości został położony na beczki i tyczki, trzecia konkurencja jest honorowana według możliwości organizatorów. Zwiększona została liczba płatnych miejsc z 3 do 6:

  • 1 miejsce – 3000 PLN
  • 2 miejsce – 2000 PLN
  • 3 miejsce – 1000 PLN
  • 4 miejsce – 300 PLN
  • 5 miejsce – 200 PLN
  • 6 miejsce – 100 PLN

Dodatkowo są przyznawane flots dla pierwszych pięciu zawodników i wstęgi dla pierwszej trójki w każdej konkurencji, a dla pierwszych trzech zawodników medale. Wprowadzone zostały nowe zasady. Impreza jest punktowana w sumie wg 4 systemów – oprócz systemu kwalifikacyjnego dla celów Pucharu Adrenalina CUP – także jako zawody kwalifikacyjne PLWiR, jako zawody pod patronatem National Barrel Horse Association of Germany (podlegającego pod NBHA USA) oraz IBRA (International Barrel Racing Association).

By ułatwić starty osobom zaczynającym przygodę z jazdą w stylu western, dopuszczony jest start w dowolnym rzędzie, jednak wskazane zostały obowiązkowe elementy stroju.

Pierwsza impreza, w Kłodzku, jest współorganizowana przez Jarka Bilskiego (rancho BILI BOY), Burmistrza Miasta Kłodzka, Wójta Gminy Kłodzko oraz starostwo powiatowe w Kłodzku. Imprezę poprowadzi Piotr „Tatik” Turek. Osobą, której nie można nie wymienić w tym miejscu jest ojciec portalowej „Patry” pan Zdzisław Duda, bez którego udziału trudno byłoby zrealizować imprezę w Kłodzku. W imprezie obok Polaków wezmą liczny udział zawodnicy z Czech i Niemiec.

Imprezie będzie towarzyszyć rozgrywany po zakończeniu konkurencji adrenalinowych Puchar Polski Stowarzyszenia Western Riders w reiningu w kategorii OPEN. Nagrody przewidziane w reinigu to:

  • 1 miejsce – 1500 PLN
  • 2 miejsce – 800 PLN
  • 3 miejsce – 500 PLN
  • 4 miejsce – 200 PLN

Do klasyfikacji bierze się lepszy z dwóch wyników z cyklu. Zawody reiningowe odbywają się w sobotę i niedzielę. Numery patternów zostaną podane wkrótce.

W ubiegłym roku na podium, zarówno w klasyfikacjach poszczególnych konkurencji, jak i generalnej Pucharu Polski, znalazły się miejsca dla arabów: Hrabiny dosiadanej przez Annę Łagodzińską (drugie miejsce w klasyfikacji generalnej) i Exmoora dosiadanego przez Ewę Skwarczyńską-Wierzchosławską (trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej). W imprezie wzięło udział także kilka innych arabów, które plasowały się zawsze na dobrych miejscach (m.in. Batman pod Sabiną Widerą, Marszałek pod Kornelem Kobakiem). W tym roku w imprezie zadebiutuje także Ferro – hodowli Silvatica Black Arabians, pod Justyną Stolarską, który w ubiegłym roku startował udanie w pokazach w Polsce i za granicą.

Polecane niedrogie miejsca noclegowe:
OSIR KŁODZKO tel. 0748673713 – do dyspozycji pole namiotowe, domki i pokoje.
Schronisko młodzieżowe tel. 0748672524
Zgłoszenia i rezerwacje boksów należy wysyłać do dnia 02.06 do Jarka Bilskiego. Po tym terminie boksy i wpisowe na zawody – 50 % dopłaty do ustalonej ceny.
e-mail: [email protected]
STARY WIELISŁAW 66
57-313 STARY WIELISŁAW
WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

Cena boksu za całe zawody 200 zł (dotyczy adrenaliny i reiningu). UWAGA! W związku z faktem, iż impreza odbywa się na terenie należącym do miasta Kłodzko, nie ma możliwości zostawiania koni na noc bez boksu gdzieś na łące czy przywiązanego do drzewa.

Na stronach www.adrenalinacup.pl niedługo zostaną udostępnione formularze do Adrenaliny (używane także do reiningu).

Zasady Międzynarodowego Pucharu Polski Adrenalina Cup

Schemat przejazdu Adrenalina Mix

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.